Nie masz konta? Zarejestruj się

Stypendyści nie kują

14.01.2004 00:00
Po 2,5 tys. zł dostaną uczniowie, którym przyznano nagrodę Prezesa Rady Ministrów.
- Wyróżnienie to może otrzymać jeden reprezentant szkoły posiadający najwyższą średnią, jednak nie mniejszą niż 4,75.
Po 2,5 tys. zł dostaną uczniowie, którym przyznano nagrodę Prezesa Rady Ministrów.
- Wyróżnienie to może otrzymać jeden reprezentant szkoły posiadający najwyższą średnią, jednak nie mniejszą niż 4,75. Jest przyznawane za wyniki w nauce osiągnięte w minionym roku szkolnym – informuje Andrzej Bieda, wicedyrektor ZSE-Ch w Trzebini.
W przypadku zespołów szkół osobne nagrody odbierają najlepsi licealiści i technicy, o ile spełniają przyjęte kryterium.
W trzebińskim „ekonomiku” 2,5 tys. zł trafi do rąk Angeliki Wolki z liceum profilowanego, Magdaleny Łukasik z liceum handlowego, Anny Gawin z liceum ekonomicznego. Na pytanie, czy stypendyści to kujony, Magdalena nie kryje oburzenia.
- Kujon to ktoś, kto cały czas się uczy. Ja nie – zapewnia. - Wcale nie liczyłam na stypendium. Dotychczas wyprzedzała mnie koleżanka – dodaje.
Piątoklasistki: Magda i Ania, chcą zainwestować w dalszą edukację. Pierwsza myśli o prywatnych lekcjach i kursach przygotowawczych do egzaminów na Akademię Ekonomiczną w Katowicach, druga zamierza opłacić czesne za przyszłe studia zaoczne z zakresu doradztwa personalnego. Tylko drugoklasistka Angelika zamierza zamienić swoją nagrodę na chorwackie wakacje.

Stypendyści pozostałych placówek
ponadgimnazjalnych
I LO w Chrzanowie: Mariusz Mąsior
II LO w Chrzanowie: Magdalena Domka
I LO w Trzebini: Michał Wrzeszcz
PCE w Chrzanowie: Szymon Wyrwiak
ZSM-E w Trzebini: Tomasz Głowacz,
Miłosz Imiołek, Łukasz Noga
ZS w Libiążu: Alicja Jedynak, Karolina Nędza, Mateusz Szubel
ZSZ nr 1 w Chrzanowie: Anna Szarek

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 2 (614)
  • Data wydania: 14.01.04

Kup e-gazetę!