Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Aktywny tlen - w jaki sposób sprawdza się w domowych warunkach?

07.06.2024 20:32 | 0 komentarzy | 670 odsłon | red

Materiał promocyjny

Zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, to jeden z niezwykle ważnych elementów, który wpływa na stan zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Co jednak można samemu zrobić, aby mieć pewność, że żywność spożywana przez nas oraz członków naszej rodziny jest w pełni bezpieczna oraz wolna od szkodliwych substancji? Okazuje się, że najlepszym i w pełni skutecznym sposobem jest skorzystanie z wyjątkowej myjki do żywności, która wykorzystuje m.in. aktywny tlen. Dokładne zasady działania tego typu myjek omawiamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury.
0
Aktywny tlen - w jaki sposób sprawdza się w domowych warunkach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Usuwanie zanieczyszczeń z żywności - dlaczego jest tak istotne?

To, jaka jest jakość spożywanej przez nas żywności, jest kwestią niezmiernie ważną. W produktach spożywczych kupowanych przez nas w sklepach niejednokrotnie znajdują się liczne, szkodliwe substancje niewidoczne dla oka. Jednocześnie długotrwałe spożywanie takich zanieczyszczonych produktów może nieść za sobą bardzo wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Wśród najczęściej spotykanych zanieczyszczeń wymienia się pleśń, metale ciężkie, wirusy i bakterie oraz pestycydy. Wszystkie te substancje oddziałują negatywnie na stan zdrowia, jednak w największym stopniu dotyczy to osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży.

Jeśli chodzi o konkretne przykłady, to pestycydy oraz pozostałe substancje chemiczne, które stosuje się w rolnictwie, najczęściej prowadzą do zaburzenia równowagi hormonalnej organizmu. To z kolei zwiększa ryzyko występowania różnych schorzeń o podłożu hormonalnym oraz chorób nowotworowych.

Ponadto pestycydy zwiększają prawdopodobieństwo występowanie problemów zdrowotnych układu rozrodczego a także zaburzeń rozwoju płodu u matek w ciąży. Z kolei zanieczyszczenia stałe, do których zalicza się chociażby metale ciężkie, gromadzą gromadzić się w organizmie i wywoływać zaburzenia funkcjonowania układu neurologicznego a nawet prowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych.

Usuwanie zanieczyszczeń z żywności przez aktywny tlen, czyli myjka Milerd Detoxer

Wśród najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na usuwanie zanieczyszczeń z żywności wymienia się bardzo często profesjonalne myjki do warzyw i owoców. Jedną z najlepszych myjek na rynku jest Milerd Detoxer. Jest to wyjątkowe, innowacyjne urządzenie służące do oczyszczania żywności i przedmiotów bazujące na technologii Megasonic Cleaning. Zastosowanie aktywnego tlenu (ozonu) oraz technologii megasonicznej powoduje, że urządzeniej est zdolne do usuwania szkodliwych substancji z żywności zdecydowanie skuteczniej w porównaniu ze standardowymi metodami mycia, co jest doceniane przez tysiące użytkowników.

Zastosowana w urządzeniu technologia Megasonic Cleaning wyróżnia się tym, iż wykorzystuje ultradźwięki o 30-krotnie wyższej częstotliwości drgań w porównaniu ze zwyczajnymi myjkami ultradźwiękowymi. To z kolei powoduje, że oczyszczanie jest delikatniejsze, a jednocześnie zdecydowanie bardziej efektywne. Urządzenie posiada też intuicyjny wyświetlacz dotykowy, na którym można w pełni dostosować proces mycia do własnych preferencji. Mianowicie: można wybrać pomiędzy aktywnym tlenem a ultradźwiękami, dzięki czemu zawsze możliwe jest dostosowanie sposobu czyszczenia do rodzaju oraz stopnia zanieczyszczeń występujących na konkretnych produktach żywnościowych.

Materiał promocyjny