Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Jak sprawić, żeby Twoja lodówka zużywała mniej prądu?

15.04.2024 15:13 | 0 komentarzy | 665 odsłon | red

Materiał promocyjny

Elektryczność jest kluczowym elementem codziennego życia, a jej zużycie jest nieodłączne od użytkowania różnych urządzeń domowych. Lodówka jest jednym z tych urządzeń, które pracują nieustannie, co skutkuje ciągłym poborem prądu. Jednak, dzięki kilku prostym krokom, można znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na obniżenie rachunków za prąd. Ten artykuł skupia się na lodówkach marki Electrolux, które są znane z wysokiej jakości i zaangażowania w tworzenie energooszczędnych produktów.
0
Jak sprawić, żeby Twoja lodówka zużywała mniej prądu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Znaczenie klasy energetycznej w nowoczesnych lodówkach

Klasa energetyczna to kluczowy parametr, który powinien być brany pod uwagę podczas zakupu oszczędnej lodówki. Lodówki marki Electrolux są dostępne w różnych klasach energetycznych, a modele z wyższymi klasami zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Zaawansowane technologie oszczędzania energii w lodówkach Electrolux

Lodówka Electrolux Cooling 360° jest wyposażona w innowacyjny system chłodzenia 800 Cooling 360°, który zapewnia zaawansowany obieg powietrza. System ten, za pomocą odpowiednio rozmieszczonych otworów wentylacyjnych, umożliwia obieg zimnego powietrza w każdym zakątku urządzenia, co pomaga utrzymać świeżość żywności i zwiększa wydajność lodówki.

Warto zauważyć, że system Cooling 360° nie tylko szybko przywraca odpowiednią temperaturę, ale także równomiernie rozprowadza chłodne powietrze na każdej z półek lodówki. To zapewnia lepszą ochronę produktów i pomaga utrzymać ich naturalną wilgotność, co przekłada się na mniejsze zużycie energii.

Technologia TwinTech w lodówkach Electrolux

Inteligentny system TwinTech® No Frost w lodówkach Electrolux pomaga utrzymać naturalną wilgotność produktów, co przekłada się na utrzymanie ich świeżości przez dłuższy czas. W przeciwieństwie do standardowych systemów, lodówka i zamrażarka mają niezależne obiegi chłodzenia. Dzięki temu, w zamrażarce nie gromadzi się szron, co zwiększa jej efektywność i zmniejsza zużycie energii.

Dzięki technologii TwinTech, żywność jest do 60% bardziej soczysta i wilgotna, co przekłada się na lepsze zachowanie smaku i wartości odżywczych produktów. To jest możliwe dzięki utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności, który zmniejsza o 60% utratę masy żywności.

Szuflada Extra Chill

Lodówka Electrolux Cooling 360° jest wyposażona w szufladę Extra Chill, która utrzymuje niższą temperaturę niż reszta urządzenia. Dzięki temu, można w niej przechowywać pokrojone wędliny i sery, które wymagają niższych temperatur. Szuflada ta jest zasilana aktywną cyrkulacją chłodnego powietrza, co pomaga utrzymać świeżość produktów i zapewnia ich lepszą ochronę.

Podsumowanie

Lodówki marki Electrolux, takie jak model Cooling 360°, są wyposażone w zaawansowane technologie, które pomagają obniżać zużycie energii elektrycznej. Dzięki takim rozwiązaniom jak system chłodzenia 800 Cooling 360°, technologia TwinTech® No Frost czy szuflada Extra Chill, można znacznie zmniejszyć pobór prądu przez lodówkę, co przekłada się na obniżenie rachunków za prąd.

Materiał promocyjny