Trzebinia

Wielkie emocje w Wielką Sobotę. Trzebinia remisuje z Jawiszowicami (WIDEO, ZDJĘCIA)

30.03.2024 14:40 | 1 komentarz | 2 913 odsłony | Michał Koryczan

W sobotnim meczu małopolskiej IV ligi, piłkarze MKS Trzebinia zremisowali przed własną publicznością z LKS Jawiszowice. Kilku minut zabrakło, aby gospodarze zainkasowali komplet punktów

1

Materiał wideo:

Sonda

Kto był najlepszym graczem MKS Trzebinia w meczu z LKS Jawiszowice

IV liga małopolska

MKS Trzebinia - LKS Jawiszowice 2-2 (0-1)

0-1 Eryk Ceglarz (22), 1-1 Dawid Jampich (62-karny), 2-1 Dawid Jampich (76-karny), 2-2 Adrian Korczyk (89)

Trzebinia: Wróbel - Sieczko, Sucharski, Jampich, Zembol, Shkitun (77. Karcz), Kikla (73. Zybiński), Hurenko, Balcer (85. K. Kalinowski), Raźniak (46. Uchacz), Koźlik (60. A. Wójcik)

Jawiszowice: Hamelka - Wójcik (65. Sitko), Pitry, Arkhipau, Hałat, Seweryn (84. Gąsiorek), Czaicki (84. Dziadkowiec), Kocemba (65. Kralczyński), Ceglarz (72. Gibas), Frączek, Korczyk.

W trzecim spotkaniu rundy wiosennej trzebinianie zremisowali u siebie z trzecim w tabeli LKS Jawiszowice.

Po godzinie gry, a szczególnie pierwszej połowie tak naprawdę nic nie zwiastowało, że wyżej notowani goście nie wywiozą z Trzebini kompletu punktów.

Przyjezdni prezentowali się lepiej, stwarzając sobie dobre okazje bramkowe. Na przerwę schodzili ze skromnym prowadzeniem 1-0.

Duża w tym zasługa świetnie broniącego Tomasza Wróbla, który poradził sobie z groźnymi strzałami Eryka Ceglarza, Sebastiana Frączka i Adriana Korczyka oraz centrą Szymona Wójcika, po której golkiper MKS zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.

Jedynego gola w pierwszej odsłonie zdobył uderzeniem z najbliższej odległości Eryk Ceglarz, któremu asystował Adrian Korczyk.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy Tomasz Wróbel ponownie zaprezentował swoje nieprzeciętne umiejętności bramkarskie, odbijając futbolówkę, gdy z rzutu wolnego strzelał Przemysław Pitry. Ten sam piłkarz mógł chwilę później podwyższyć prowadzenie gości, ale spudłował minimalnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Obraz meczu zmienił się diametralnie w 62. minucie. Na rajd w polu karnym Jawiszowic zdecydował się Konrad Balcer. Został sfaulowany przez rywala i arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Dawid Jampich.

Chwilę później po akcji Konrada Balcera, Adriana Wójcika i Rostislava Shkituna, ten ostatni uderzył mocno, ale przeniósł piłkę nad poprzeczkę.

W 74. minucie Konrad Balcer odebrał piłkę przeciwnikowi i podał do Rostislava Shkituna. Młody zawodnik mając przed sobą pustą bramkę trafił jednak tylko w słupek. Gros kibiców gospodarzy chwyciło się za głowę z niedowierzania, że w tej sytuacji MKS nie wyszedł na prowadzenie.

W 76. minucie było już jednak 2-1 dla Trzebini. Przemysław Pitry sfaulował we własnej szesnastce Krzysztofa Sieczkę i sędzie podyktował drugą w tym meczu jedenastkę. Dawid Jampich ponownie był bezbłędny.

„Żółto-czarnym" nie udało się dowieźć prowadzenia do końca. W 89. minucie Adrian Korczyk wykorzystał podanie z lewego skrzydła i strzałem z kilku metrów ustalił wynik meczu na 2-2.

Zobaczcie w materiale wideo oba gole dla MKS Trzebinia oraz rozmowę z jednym z bohaterów sobotniego spotkania - Tomaszem Wróblem.