Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Przedwyborcza debata z kandydatami na burmistrza Alwerni (WIDEO)

28.03.2024 19:47 | 1 komentarz | 2 765 odsłony | Łukasz Dulowski
W debacie uczestniczyli urzędująca burmistrzyni Beata Nadzieja-Szpila (KWW Beata Nadzieja-Szpila) i Tomasz Tomaszewski (KWW Tomasza Tomaszewskiego Razem Ponad Podziałami).
1
Przedwyborcza debata z kandydatami na burmistrza Alwerni (WIDEO)
Kandydaci na burmistrza Alwerni: Beata Nadzieja-Szpila i Tomasz Tomaszewski oraz prowadzący debatę Łukasz Dulowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W czwartek w naszej redakcji odbyła się druga z burmistrzowskich debat. Będą jeszcze dwie (Chrzanów i Trzebinia). Trzecia w Libiążu została zaplanowana z udziałem publiczności.

Na czwartkową debatę Czytelnicy przysłali 32 pytania. W trzech rundach kandydaci wylosowali 24 pytania.

W pierwszej rundzie każdy losował pytanie dla siebie i na nie odpowiadał. W drugiej kandydaci losowali pytania, na które kolejno odpowiadali. W trzeciej natomiast losowali pytania dla kontrkandydata, który miał na nie odpowiedzieć. Mieli minutę na odpowiedź na każde pytanie.

Każdy kandydat miał też do wykorzystania dwie 1-minutowe riposty - odnosząc się do dowolnej odpowiedzi i dowolnego kontrkandydata. Beata Nadzieja-Szpila skorzystała z dwóch ripost, Tomasz Tomaszewski - z jednej.

Oto jedno z pytań naszych Czytelników i odpowiedzi kandydatów na burmistrza Alwerni.

W ostatniej kadencji mieszkańcy wielokrotnie byli pozbawiani głosu (sesje rady miejskiej, niedopuszczanie do spotkań z PKL, utrudnianie dostępu do informacji publicznej). Jak kandydaci na burmistrza zamierzają prowadzić dialog z mieszkańcami na trudne tematy?"

Beata Nadzieja-Szpila:Po pierwsze nie było uchwały dotyczącej konsultacji społecznych. To był największy problem, bo zgodnie z prawem nie mogliśmy tego robić. Jest już uchwała i możemy działać. Musimy też pamiętać o tym, że był to czas Covidu. Trudny czas, nie można było się spotykać. Teraz, jeżeli będą jakieś trudne tematy, będą prowadzone spotkania z mieszkańcami. Głos mieszkańców jest najważniejszy".

Tomasz Tomaszewski: "Od dwóch kadencji, jak jestem przewodniczącym rady miejskiej, to był jeden z moich koronnych argumentów, aby zawsze mieszkaniec miał okazję się wypowiedzieć. Dlatego też wypowiedzi mieszkańców zostały przeniesione na sam początek sesji, aby mogli powiedzieć, co im leży na sercu. Co do spotkań z PKL-em sam byłem świadkiem, że nagle mieszkańcy Brodeł obudzili się z wielką inwestycją za ich oknami. Uważam, że to trochę źle było przygotowane. Należało najpierw przeprowadzić konsultacje, a następnie przedstawić realne rozwiązanie dla Brodeł".

O wyborczych debatach „Przełomu" przeczytacie TUTAJ