Krzeszowice

Maraton wygrywa w tie-breaku

17.12.2023 20:47 | 0 komentarzy | 1 531 odsłona | Michał Papiernik
W meczu 11. kolejki II Ligi Siatkówki Kobiet, po zaciętym boju, drużyna Maratonu Krzeszowice pokonała 3:2 zespół SMS PZPS II Szczyrk.
0
Siatkarki MKS Maratonu Krzeszowice z Trenerem Tomaszem Piechotą. FOT. MKS Maraton Krzeszowice

Na sobotni mecz w Hali Sportowej CKiS w Krzeszowicach przyszło około 100 osób.

Rywalem zawodniczek z Krzeszowic był wyżej notowany rywal, drużyna SMS PZPS II ze Szczyrku.

Trwający 146 minut mecz przyniósł wiele emocji. Gra ułożyła się idealnie dla zawodniczek z Krzeszowic. Dwa wygrane sety:  25-16 oraz 25-20. Poukładana gra i kontrola wydarzeń na boisku. Niestety w trzecim oraz czwartym secie wkradło się kilka błędów co w konsekwencji doprowadziło do tie-breka.

W piątym secie Maraton wspiął się na wyżyny i po konsekwentnej grze wygrał 16-14.

Dzięki wygranej ze Szczyrkiem drużyna Maratonu zbliżyła się do drużyn ze Szczyrku oraz Starego Sącza, jednak nadal zajmuje ostanie zagrożone spadkiem do III ligi miejsce.

Maraton Krzeszowice - SMS PZPS II Szczyrk 3:2 (25:16, 25:20, 25:27, 24:26, 16:14)

Skład Maratonu: Alicja Bogdan, Gabriela Mastek, Natalia Smaga, Natalia Borowy, Wiktoria Bylica, Szlamczyk Nicola, Gabriela Szczepaniec. Wchodziły: Ania Piekarniak, Siudek Joanna oraz Ola Sordyl.

- Mecz powinniśmy wygrać 3-0. Z pozytywów to: obrona i przyjęcie. Nadal dobrze nie funkcjonuje u nas atak. Cieszymy się z dobrze zakończonego roku zwycięstwem. - Tomasz Piechota.

W następnym meczu siatkarki z Krzeszowic zmierzą się na wyjeździe z liderem, drużyną KS Marba Sędziszów Małopolski.