68 zawodników pomaszerowało w Chrzanowie (WIDEO,ZDJĘCIA)

11.11.2023 19:36 | 0 komentarzy | 3 719 odsłony | Michał Papiernik
W sobotę na chrzanowskim rynku odbył się VIII Marsz Niepodległości Nordic Walking.
0
Halina Kowal z Chrzanowa wygrywa w kategorii 61+

Marsz został rozegrany na dystansie 4 km.

Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: GRUPA 1 (20 lat i młodsi), GRUPA 2 (20-35 lat), GRUPA 3 (36-50 lat), GRUPA 4 (51-60 lat), GRUPA 5 (61 i starsi).

W pierwszej kategorii wiekowej kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Nalepa z Wrocławia. W kategorii drugiej zwyciężyła Dziembala Agnieszka z Katowic. Sylwia Kasprzyk z Myślachowic zwyciężyła w grupie 3.

Czwartą grupę wiekową wygrała Wola Joanna z Sosnowca, a w piątej tiumfowała Halina Kowal z Chrzanowa.

Wśród mężczyzn najlepszy w kategorii pierwszej okazał się Hubert Hadwiczak z Libiąża. Mateusz Ostrowski z Chrzanowa zwyciężył w grupie 2. Trzecia kategoria wiekowa to wygrana Tomasza Sadowskiego z Sosnowca.

Chrzanowianin, zawodnik Parkrun Chrzanów Ryszard Pacia pokonał wszystkich w kategorii 51-60 lat.

Tadeusz Kowalczyk z Krakowa był najlepszy spośród zawodników 61 lat i starszych.

- Nordic Walking to piękna dyscyplina rekreacyjna, która łączy pokolenia. Od lat 5 -105 spokojnie można startować. Wystarczą dobre buty i kijki - mówi organizator Krzysztof Zubik

Medale oraz puchary wręczali Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, poseł Marek Sowa oraz Jolanta Zubik - zastępca Burmistrza Miasta Chrzanowa.

Wszyscy uczestnicy dostali okolicznościowe medale oraz gorący posiłek po zakończeniu biegu. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary.

Organizatorami wydarzenia byli: UMKS przy Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Chrzanowie oraz MOKSiR Chrzanów.