Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dilerzy narkotykowi zatrzymani w Chrzanowie. W garażu urządzili sobie magazyn

28.09.2023 17:00 | 2 komentarze | 9 663 odsłon | Michał Koryczan

W ręce policji trafiło trzech mężczyzn zaangażowanych w narkotykowy biznes. Usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 12 lat więzienia.

2
Dilerzy narkotykowi zatrzymani w Chrzanowie. W garażu urządzili sobie magazyn
Fot. KWP w Krakowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od roku funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, prowadzą działania wymierzone w grupę rozprowadzającą na terenie Małopolski środki odurzające oraz psychotropowe.

Jak podaje KWP w Krakowie, ostatnia akcja przeprowadzona została kilka dni temu w Chrzanowie. W działaniach dodatkowo wzięli udział policjanci Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie oraz z KPP w Chrzanowie. Policjanci.

- W rejonie osiedlowych garaży zatrzymali 28-latka, 32-latka oraz 42-latka. Według ustaleń, mężczyźni wspólnie wynajmowali jeden z garaży, w którym urządzili magazyn narkotykowy. W wytypowanym pomieszczeniu funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 7 kg suszu marihuany, ponad 733 g mefedronu, 153g amfetaminy, a także haszysz i tabletki, które zostaną poddane badaniu przez biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie. Ponadto, w mieszkaniu 42-letniego krakowianina kryminalni znaleźli 430 g mefedronu i ok. 153 g amfetaminy. Narkotyki były poporcjowane i przygotowane do sprzedaży na czarnym rynku. Łączna czarnorynkowa wartość zarekwirowanych środków odurzających i psychotropowych szacuje się na kwotę 540 tys. zł - informuje KWP w Krakowie.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany w łącznej ilości ponad 7 kg, ponad 10 g haszyszu, niemal 733 g mefedronu oraz 153g amfetaminy. Dodatkowo najstarszy z podejrzanych odpowie za posiadanie hurtowych ilości mefedronu i amfetaminy.

Wobec 28-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Decyzją sądu pozostali podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Dotychczas w śledztwie zarzuty usłyszały 32 osoby, a wobec17 podejrzanych na wniosek Prokuratury, Sąd Okręgowy w Tarnowie zastosował tymczasowy areszt. Według szacunku śledczych, w ciągu dwuletniej przestępczej działalności wprowadzili do obrotu nie mniej niż 350 kg mefedronu, sprzedając go również nieletnim.