Nie masz konta? Zarejestruj się

Bolęcin

W Bolęcinie mają teraz warunki o standardzie europejskim (WIDEO, ZDJĘCIA)

23.09.2023 15:00 | 0 komentarzy | 6 035 odsłon | Michał Koryczan

To już koniec z wuefem w małej salce i przebieraniem się w magazynku ze sprzętem sportowym. Przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie powstała nowoczesna sala gimnastyczna.

0
W Bolęcinie mają teraz warunki o standardzie europejskim (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Sala gimnastyczna przy SP w Bolęcinie to inwestycja wyczekiwana od wielu już lat i spełnienie marzeń kilku pokoleń.

- Od dziś zaczyna się lepsza przyszłość dla uczniów naszej placówki, którzy będą mogli ćwiczyć, rozwijać się i osiągać sukcesy na miarę XXI wieku - można było usłyszeć podczas sobotniego, oficjalnego otwarcia obiektu sportowego.

Nowoczesna sala, w której znalazło się również miejsce na trybuny, połączona jest ze szkołą. W środku znajdują się dwie szatnie z sanitariatami oraz pomieszczenia dla nauczyciela wychowania fizycznego, na sprzęt sportowy oraz dodatkowa sala na zajęcia z wuefu, m.in. do gry w trnisa stołowego..

- Do tej pory w przypadku dobrej pogody mogliśmy ćwiczyć na boisku przy szkole. Gorzej było w zimie lub gdy padał deszcz. Wuef musiałem prowadziłem w salce zastępczej, bo nie można było jej nazwać salką gimnastyczną, o wielkości dziewięć metrów na sześć i pół. Wszyscy się męczyli. Ponadto uczniowie musieli się przebierać w magazynku, gdzie znajdował się sprzęt sportowy. Na szczęście to już historia. Teraz mamy warunki o standardzie europejskim - mówi Rafał Zieliński, od 12 lat pracujący jako nauczyciel wychowania fizycznego w SP w Bolęcinie.

W łączniku z budynkiem podstawówki powstały również cztery dodatkowe sale lekcyjne. Dzięki temu wszyscy uczniowie będą mogli teraz rozpoczynać lekcje od godz. 8. Do tej pory część dzieci musiało zaczynać zajęcia nieco później, ze względu na brak wystarczającej liczby sal lekcyjnych.

Budowa sali gimnastycznej przy SP w Bolęcinie kosztowała ok. 5 mln zł. Gmina Trzebinia otrzymała na tę inwestycję 1,2 mln zł z programu Sportowa Polska.