Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Nowy zespół piłkarski zgłoszony do rozgrywek w powiecie chrzanowskim

30.07.2023 14:00 | 1 komentarz | 5 987 odsłon | Michał Koryczan

W Balinie powstała nowa drużyna futbolowa. W zbliżającym się sezonie ma rywalizować w rozgrywkach chrzanowskiej B-klasy.

1
Nowy zespół piłkarski zgłoszony do rozgrywek w powiecie chrzanowskim
Stadion piłkarski w Balinie. Fot. Paweł Smółka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze kilka lat temu na stadionie piłkarskim w Balinie swoje mecze ligowe rozgrywał zespół miejscowego Orła. Przez kilka sezonów był jedną z najlepszych ekip futbolowych w powiecie chrzanowskim.
Orzeł wylądował w czwartej lidze, choć niewiele brakowało, aby wzbił się nawet na trzecioligowy poziom.

Po latach tłustych nadeszły lata chude, aż w końcu w 2018 roku zarząd klubu zdecydował wycofać zespół z A-klasy z powodów organizacyjno-finansowych. Od tego czasu próżno szukać Balina na piłkarskiej mapie seniorskich rozgrywek ligowych.

Na stadionie zadomowiła się za to szkoląca dzieci i młodzież Akademia Piłkarska 21 Chrzanów, która postanowiła utworzyć drużynę seniorską. Została ona zgłoszona do chrzanowskiej B-klasie, w której ma rywalizować od sezonu 2023/2024 pod nazwą AP 21 Orzeł Balin.

- Przez kilka lat udało nam się wyszkolić chłopaków, którzy weszli już w dorosły wiek. Część naszych wychowanków zostało wytransferowanych do klubów z wyższych lig. Postanowiliśmy jednak znaleźć rozwiązanie dla tych chłopców, którzy z różnych względów postanowili zostać na miejscu - mówi Paweł Smółka, prezesa AP 21 Chrzanów.

Wszystkich zainteresowanych, czyli zawodników, działaczy i sponsorów, którzy chcieliby wziąć udział w tym projekcie zaprasza na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w środę, 9 sierpnia o godz. 19:00 w budynku na obiekcie sportowo-rekreacyjnym w Balinie. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 662 090 832.

Jak mówi Paweł Smółka, trenerem zespołu AP 21 Orzeł Balin będzie Piotr Stach, były szkoleniowiec m.in. Zagłębia Sosnowiec, Sandecji Nowy Sącz, Okocimskiego Brzesko, Halniaka Maków Podhalański i Fabloku Chrzanów.


CZYTAJ RÓWNIEŻ

80. Tour de Pologne. Gdzie pojadą kolarze?

Świt ustrzelił Orlęta. Nowi piłkarze już trafiają do siatki

Nietrzeźwy kierowca jeździł autem po Wygiełzowie

Trzebinia wygrywa ze Szczakowianką. 10 piłkarzy ma jeszcze dołączyć do MKS

Parkingi w pobliżu skansenu. Gdzie trzeba zapłacić, a gdzie jest za darmo

Klub piłkarski z chrzanowskiej A-klasy zmienił trenera