Chrzanów

Chrzanowianie o dwa kroki od triumfu w pierwszej lidze

14.04.2023 10:00 | 0 komentarzy | 2 866 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów pokonali Viret CMC Zawiercie w czwartkowym meczu grupy D pierwszej ligi.

0

PIŁKA RĘCZNA

I liga - grupa D

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - Viret CMC Zawiercie 32-19 (16-5)

Chrzanów: Górkowski 1, Plaszczak - B. Hardzina 8, D. Skoczylas 5, Malinowski 4, Cieślik 3, Sieczka 3, Cieniek 2, Rusin 2, B. Skoczylas 2/1, Dobrzański 1, Nowak 1, Franczak, M. Hardzina, M. Skoczylas, Węgrzyn.

Zawiercie: Bugajski, Jarosz - Cegłowski 4, Zagała 4, Sitkiewicz 3, Dovbysh 2, Wasilewski 2, Makaruk 1, Matysek 1, Medwid 1, Bednarz, Całujek, Mrozek.

Obie drużyny przystępowały do meczu w bardzo dobrych humorach. Wszystko dzięki świetnej formie w ostatnich spotkaniach. Zespół z Chrzanowa wygrał bowiem sześć ostatnich pojedynków ligowych, a rywale pięć.

Po wyrównanym początku meczu, z każdą kolejną minutą rosła przewaga gospodarzy, którzy na przerwę schodzili prowadząc aż 16-5.

W drugiej odsłonie spotkania Unimetal Recycling MTS Chrzanów w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia, zwyciężając ostatecznie 32-19.

Dzięki wygranej, chrzanowscy szczypiorniści umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Nad drugim w klasyfikacji AZS AGH Kraków ma sześć punktów przewagi, a od trzeciego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski siedem „oczek" więcej.

Obie te ekipy swoje pojedynki ligowe zagrają jednak dopiero w sobotę. KSZO zmierzy się u siebie z SP Orzeł Przeworsk, a drużyna z Krakowa zagra na wyjeździe z SMS ZPRP II Kielce.

Do zakończenia rozgrywek chrzanowianom zostały jeszcze dwa mecze: na wyjeździe z SPR Orzeł Przeworsk i u siebie z Luxiona AZS UMCS Lublin.