Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

Odblaskowa akcja w Szkole Podstawowej w Babicach

31.10.2022 12:00 | 0 komentarzy | 5 271 odsłon | (zew)
Szkoła Podstawowa w Babicach wzięła udział w XII edycji konkursu dla placówek z województwa małopolskiego „Odblaskowa Szkoła".
0
Odblaskowa akcja w Szkole Podstawowej w Babicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czasie trwania akcji nauczyciele i uczniowie podjęli wiele działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

Podkreślano ogromne znaczenie noszenia odblasków szczególnie po zmroku. Przypomniano i utrwalono najważniejsze przepisy kodeksu drogowego.

Dzięki zaangażowaniu pana Przemysława Rejdycha, członka Zarządu Powiatu Chrzanowksiego pozyskano dla uczniów kamizelki odblaskowe w ramach programu „Bezpieczny powiat chrzanowski".

Uczniowie wykonali wiele prac plastyczno-technicznych o tematyce bezpieczeństwa na drodze, wzięli udział w wycieczce rowerowej, uświadamiali seniorom, jak ważne jest bycie widocznym na chodniku, poboczu i na przejściu dla pieszych.

Mamy nadzieję, że hasło "Jestem bezpieczny - bo jestem widoczny" wzmocnione kamizelką i innymi gadżetami odblaskowymi uchroni dzieci i młodzież przed niebezpiecznymi zdarzeniami drogowymi.