Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Tour de Pologne. Pojadą kolarze, na drogach będą korki

05.08.2022 09:00 | 1 komentarz | 7 875 odsłon | Michał Koryczan

W piątek, 5 sierpnia przez gminy sąsiadujące z powiatem chrzanowskim i gminą Krzeszowice przejadą uczestnicy jednej z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych imprez sportowych w Polsce.

1
Tour de Pologne. Pojadą kolarze, na drogach będą korki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczny 79. Tour de Pologne, liczący siedem etapów rozpoczął się 30 lipca w Kielcach, a zakończy w piątek, 5 sierpnia w Krakowie.

Tym razem kolarze nie pojadą przez ziemię chrzanowską. Chcąc więc obejrzeć w akcji uczestników wyścigu, trzeba wybrać się poza granice naszego regionu.

Trasa ostatniego, piątkowego etapu, który rozpocznie się w Skawinie i zakończy w stolicy Małopolski, pobiegnie m.in. przez Rusocice (gmina Czernichów) - położone niedaleko gmin Alwernia i Krzeszowice.

Jeśli ktoś w piątkowe popołudnie wybiera się do, lub z Krakowa trasą m.in. przez Liszki i Kryspinów musi się liczyć z utrudnieniami na drogach. W czasie przejazdu kolumny wyścigu szosa będzie zamknięta dla ruchu.

W Rusocicach zawodnicy powinni się pojawić około godz. 17.30. Informacje o trasie siódmego etapu 79. Tour de Pologne i orientacyjnym czasie przejazdu kolarzy znajdziecie TUTAJ.

 

Czytaj również

Czas na Puchar Polski. Pierwsza runda pod znakiem trenerskich debiutów

8 bramek w próbie generalnej MKS Trzebinia. Nowi piłkarze już strzelają

Dzieci z rodzin popegeerowskich z Alwerni i Krzeszowic dostaną laptopy

Sztywny Pal Azji będzie miał w Chrzanowie swój mural

Świt Krzeszowice stracił jednego z ligowych rywali

Piłkarski raport transferowy - notowanie pierwsze