Nasi zawodnicy pobiegli dookoła Jeziora Żywieckiego. W zimowej scenerii pokonali półmaraton

04.04.2022 08:30 | 0 komentarzy | 4 565 odsłony | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 05.04.2022 12:00

AKTUALIZACJA

W stawce ponad 1100 zawodników uczestniczących w niedzielę w 22. PKO Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego znaleźli się także biegacze z powiatu chrzanowskiego.
0
Biegacze z powiatu chrzanowskiego na mecie biegu w Żywcu, fot. udostępnione na Facebooku przez Annę Korbut

Ponad 1100 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie biegu, aby zmierzyć się z panującym mrozem i pokonać nieco ponad 21 km malowniczej, ale też wymagającej trasy. Start i meta 22. Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego znajdowały się tradycyjnie na żywieckim Rynku.

Zimowa aura nie ułatwiała biegania. Mimo to został poprawiony rekord biegu wśród mężczyzn Dokonał tego Tomasz Grycko z wynikiem 1 godzina 5 minut i 54 sekund.

W imprezie nie zabrakło biegaczy z powiatu chrzanowskiego. Na 132. miejscu został sklasyfikowany Zbigniew Domurat (Chrzanów Biega) z czasem 1 godzina 35 minut i 59 sekund. Mirosław Korbut (Parkrun Chrzanów) był 179. z czasem 1 godzina 38 minut i 28 sekund. Rafał Misztal z Chrzanowa przebiegł półmaraton w 1 godzinę 39 minut i 15 sekund.

Na starcie stanęło także biegające małzeństwo z Trzebini - Agnieszka i Łukasz Ołownia, reprezentujący barwy Zadyszki Oświęcim. Oboje mieli czas poniżej 1 godziny i 40 minut. Agnieszka Ołownia była druga w swojej kategorii wiekowej.

Na 281. miejscu organizatorzy sklasyfikowali 39-letniego Michała Czucza (Parkrun Chrzanów), któremu pokonanie trasy zabrało 1 godzinę 43 minuty i 38 sekund.

Libiążanka Renata Kumor zajęła 400. lokatę. Półmaraton pokonała w czasie 1 godzina 48 minut i 19 sekund. Na 404. miejscu bieg ukończył Marek Jeleń (Parkrun Chrzanów) - 1 godzina 48 minut i 21 sekund.
Libiążanka Magdalena Siuda (Chrzanów Biega) minęła linię mety 468. z czasem 1 godzina 50 minut i 49 sekund. Startujący pod tym samym szyldem Rafał Smółka z czasem 1 godzina 54 minuty i 15 sekund był 553. Łukaszowi Kędziorze z Parkrun Chrzanów (646. miejsce) sędziowie zmierzyli czas 1 godzina 57 minut i 34 sekundy.

Wiesław Gancarczyk z Libiąża z czasem 1 godzina 56 minut i 14 sekund był 609. Na 708. lokacie przybiegł przybiegł Paweł Stawarz (Chrzanów Biega) z czasem 1 godzina 59 minut i 29 sekund. Na 771. miejscu została sklasyfikowana Anna Korbut (Chrzanów Biega) - 2 godziny 2 minuty i 49 sekund.
Rafał Gaj z Parkrun Chrzanów był 1015. Na trasie spędził 2 godziny 28 minut i 4 sekundy.Na starcie stanął także Andrzej Gozdek z Trzebini.

Na metę przybiegło 1062 uczestników. Natomiast 86 nie dotarło o celu. Komplet wyników znajdziecie TUTAJ.

Lokalni biegacze już szykują się do kolejnych startów. Jeszcze w kwietniu czeka ich m. . Cracovia Maraton.