Mateusz Juszczak z Victorii Trzebinia po raz pierwszy zaliczył dwa metry. Wygrał konkurs skoku wzwyż

09.01.2022 12:00 | 1 komentarz | 3 832 odsłony | Marek Oratowski
W sobotę 8 stycznia w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, w którym wzięła udział trójka zawodników KS Victoria Trzebinia. Najlepiej spisał się Mateusz Juszczak.
1
Mateusz Juszczak, fot. Kacper Liszka

Występy trzebinian rozpoczęły się od startu 15-letniej Martyny Śledzińskiej w konkursie pchnięcia kulą w kategorii U18. Podopieczna Agnieszki Pater z wynikiem 9.73 m poprawia swój halowy rekord życiowy, zajmując 7. miejsce w konkursie.
Po startach Martyny, na skoczni w dal pojawiła się trenowana przez Ewę Sierkę Paulina Westenholc (ur. 2006 r.). Zawodniczka zajęła 16. miejsce w konkursie w kategorii U18. Tym razem bez rekordu życiowego.

Jako ostatni zaprezentował się trenowany przez Ewę Sierkę Mateusz Juszczak (rocznik 2004), który wystartował w skoku wzwyż.

- Mocno otworzył sezon halowy. W swoim pierwszym starcie z wynikiem 2.00 m zajął pierwsze miejsce w konkursie. Uzyskanym rezultatem poprawił własny halowy rekord życiowy o 8 cm. To również minimum uprawniające go do startu w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski U20, rozgrywanych w tym roku w Rzeszowie - cieszy się trener Ewa Sierka.

Za tydzień kolejne zmagania. Tym razem lekkoatleci wystartują 16 stycznia w Łodzi.