Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Po tej drodze trudno przejechać. „Kierowcy niszczą kabiny i lusterka”

24.09.2021 11:00 | 4 komentarze | 3 598 odsłony | Marek Oratowski
Mieszkańcy ulicy Kamiennej w Chrzanowie nie mogą się doprosić o wycinkę gałęzi, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają przejazd.
4
Po tej drodze trudno przejechać. „Kierowcy niszczą kabiny i lusterka”
Gałęzie drzew rosnących przy drodze nie były przycinane od dłuższego czasu i kierowcy mają problem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy przekonują, że zaniedbania w utrzymaniu zieleni trwają od dłuższego czasu. Często uniemożliwiają przejazd tą wąską ulicą.

- Na przykład 1 września rano została wezwana straż pożarna do udrożnienia przejazdu ulicą po intensywnych opadach deszczu. A co dopiero będzie zimą przy opadach mokrego śniegu, można sobie wyobrazić. Gałęzie drzew w niektórych miejscach tworzą tunel. Przejazdu ulicą pojazdem wyższym niż 2-2.5m powoduje, że bezkolizyjnie nie da się tego wykonać. Pojazdy służb komunalnych odbierające odpady coraz częściej uszkadzają i niszczą kabiny oraz lusterka z tego powodu - alarmuje Marek Grabowski, interweniujący w tej sprawie

Dodaje, że liczne suche, na wpół złamane gałęzie wiszą nad drogą, zagrażając ruchu pieszemu oraz kołowemu. To sprawia, że w razie pożaru oraz zagrożenia nie byłoby możliwości ucieczki oraz swobodnego dojazdu służb pomocy. „Bardzo proszę o interwencję, zanim cokolwiek komuś się stanie" - napisał mieszkaniec w piśmie do gminy zarządzającej drogą.

Na razie jego pismo wraz z dokumentacją fotograficzną pozostało bez odzewu.

Czytaj również