Młoda narciarka z Libiąża udanie rozpoczęła sezon

29.01.2021 16:00 | 0 komentarzy | 3 485 odsłony | Marek Oratowski
Julia Kolasa z Libiąża reprezentującą Klub Sport Szok Kraków zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie w kategorii wiekowej 6-8 lat i była najlepsza wśród Polek w piątkowych zawodach w Jurgowie.
0
Julia Kolasa ze srebrnym medalem, fot udostępnione przez Piotra Kolasę

Libiążanka uczestniczy w zawodach Ligi dzieci i młodzieży MOZN w narciarstwie zjazdowym. W piątek w Jurgowie rozpoczął się sezon. W stawce 18 zawodniczek na trasie slalomu giganta zajęła drugie miejsce, ustępuąc tylko rywalce ze Słowacji.

W sobotę i niedzielę rywalizacja będzie kontynuowana. Dwa lata temu Julia Kolasa jako 6-latka wywalczyła prestiżowy Puchar Reksia w największej imprezie narciarskiej dla najmłodszych. Do uprawiania narciarstwa namówił ją ojciec Piotr, który jest jej trenerem. Działa też w zarządzie Małopolskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i jest członkiem komisji zjazdów Polskiego Związku Narciarskiego.