Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Pechowy złodziej aut dostał aż 8 zarzutów

06.05.2020 18:44 | 3 komentarze | 6 039 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Policja ujęła agresywnego złodzieja aut. 37-latek włamał się do kilku samochodów i potrącił właściciela jednego z nich. Już siedzi w areszcie.

3
Pechowy złodziej aut dostał aż 8 zarzutów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

37-latek zaczął od kradzieży forda na ulicy Kamiennej w Chrzanowie. Nie tylko ukradł auto, ale potrącił jego właściciela, gdy ten próbował go powstrzymać.

Złodziej porzucił forda w Zagórzu. Chrzanowscy kryminalni, po rysopisie, ustalili, że sprawca znajduje się w Żarkach. Wkrótce okazało się, że 37-latek ma więcej na sumieniu. Usiłował jeszcze bezskutecznie skraść beemkę. Gdy silnik nie odpalił, przeszedł na sąsiednią posesję, włamał się do garażu i dobrał się do auta marki daewoo. Potem jeszcze próbował skraść mitsubishi, w którym siedziały dzieci. Od właścicielki samochodu zażądał kluczyków, ale kobiecie z pomocą przyszedł sąsiad. Sytuacja powtórzyła się na kolejnej posesji, tym razem z audi. Wsiadł do zaparkowanego tam auta, z którego wyrzucił zza kierownicy właścicielkę i także zażądał od niej kluczyków. Przerażona całą sytuacją kobieta oddała kluczyki mężczyźnie, ten jednak nie umiał uruchomić silnika. I tym razem uciekł z posesji na ul. Chechlanej, udał się na ul. Astronautów, gdzie rozbił szybę w kolejnym samochodzie.

Przy zatrzymaniu mężczyzna był agresywny, ale trzeźwy, Policjanci podejrzewali, że jest pod wpływem środków psychoaktywnych, dlatego został przewieziony do szpitala na badanie. W mieszkaniu złodzieja policja znalazła marihuanę. 37- latek usłyszał aż osiem zarzutów m.in. kradzieży rozbójniczej, kradzieży z włamaniem, kradzieży, a także posiadania substancji psychoaktywnych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.