Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Policja wciąż szuka uczestnika śmiertelnego wypadku na krajówce

13.11.2019 12:00 | 1 komentarz | 11 312 odsłon | Michał Koryczan

W wypadku na Krakowskiej w Dulowej zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne.

1
Policja wciąż szuka uczestnika śmiertelnego wypadku na krajówce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tragicznego zdarzenia doszło 31 października, o godz. 19.35, na szosie krajowej w Dulowej.

Kierujący, najprawdopodobniej ciemnym audi kombi, jechał od strony Woli Filipowskiej w kierunku Trzebini. W pewnym momencie zaczął wyprzedzać jadące przed nim auta. Nie chcąc się zderzyć z pojazdem jadącym z naprzeciwka, zjechał z powrotem na prawy pas jezdni i uderzył w chevroleta.

Nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy i uciekł w stronę Trzebini. Wskutek uderzenia chevrolet, prowadzony przez 35-latka z Krzeszowic, wypadł z toru jazdy i zderzył się czołowo z hyundaiem, kierowanym przez 26-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej. W wypadku poszkodowanych zostało pięć osób. Jedna z nich - pasażerka hyundaia - zmarła w szpitalu.

Jak informuje Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka KPP w Chrzanowie, policjanci, pod nadzorem prokuratury, prowadzą śledztwo w tej sprawie. Przesłuchują uczestników, powołują biegłych, analizują nagrania z monitoringów.

Uczestnik wypadku, który uciekł z miejsca, wciąż jest poszukiwany. Wszyscy świadkowie zdarzenia, osoby mające ewentualnie nagrania z kamer samochodowych lub monitoringu zamontowanego na budynku przy drodze krajowej, są proszone o kontakt z Komisariatem Policji w Trzebini (tel. 32 611 53 00) lub KPP w Chrzanowie (tel. 32 62 46 200).