Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Po kolizji sięgniesz do smartphona po zaświadczenie

07.06.2019 15:56 | 0 komentarzy | 2 176 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Miałeś kolizję i potrzebujesz zaświadczenia? A może twoje dziecko rusza na wycieczkę i chcesz, by policja sprawdziła autobus, którym pojedzie? Niebawem wszystko to będziesz mógł załatwić przez aplikację w telefonie - zapewniają policjanci.

0
Po kolizji sięgniesz do smartphona po zaświadczenie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samorząd województwa małopolskiego przeznaczył dodatkowe cztery miliony złotych na zakup najnowocześniejszych usług elektronicznych i rozwiązań IT, pozwalających na zwiększenie dostępu obywateli do informacji.

- Rozwiązania te zdecydowanie usprawnią pracę policjantów i co ważne, pozwolą m.in. na stałą komunikację pomiędzy osobą poszkodowaną a funkcjonariuszem prowadzącym daną sprawę, a w razie konieczności - na szybką interwencję. Co więcej, rodzice będą mogli uzyskać informacje na temat kontroli pojazdu, z którego będą korzystały dzieci udające się na wakacyjny wypoczynek - zapewnia Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski.

Koszt całego projektu jest szacowany na 40 mln zł. Większą część kwoty pokryją pieniądze unijne. W ramach projektu zaplanowano modernizację i rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej, pozwalającej na wdrożenie e-usług publicznych, związanych ze sprawniejszym obiegiem dokumentów czy wymianą informacji.

Ludzie:

 Łukasz Smółka

Łukasz Smółka

Wicemarszałek województwa małopolskiego.