Kajakarz z Chrzanowa popłynął w mistrzostwach świata

26.08.2018 16:33 | 0 komentarzy | 4 912 odsłony | Marek Oratowski

Wychowanek MKSW Trzebinia Piotr Kuleta liczył na medal w "czwórce" podczas rozgranych w weekend kajakarskich mistrzostw świata w Portugalii. W finale jednak on i jego koledzy z polskiej osady spisali się poniżej oczekiwań.

0
Piotr Kuleta (drugi z lewej) z kolegami z reprezentacji fot. Facebook

W reprezentacyjnej czwórce oprócz Piotra Kulety w finale na 500 m popłynęli też Tomasz Kaczor (Warta Poznań), Tomasz Barniak (OKSW Olsztyn) i Marcin Grzybowski (MKS Czechowice-Dziedzice). Rok temu na 1000 m zdobyli złoty medal mistrzostw Europy i srebrny mistrzostw świata. W Portugalii finał na dystansie o połowę krótszym ukończyli dopiero na siódmym miejscu, tracąc do zwycięskiej osady Rosji 3,5 sekundy.

Chrzanowianin startujący obecnie w barwach KU AZS PO Opole może więc czuć niedosyt. Dla polskiej drużyny czempionat ogólnie był jednak udany. Nasi zawodnicy zdobyli sześć medali - trzy srebrne i trzy brązowe.