Nie masz konta? Zarejestruj się

OGÓLNOPOLSKA AKCJA NARODOWE CZYTANIE

Start o 10:00 wstęp wolny
W tym roku czytamy „NAD NIEMNEM” Elizy Orzeszkowej.
OGÓLNOPOLSKA AKCJA NARODOWE CZYTANIE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Chrzanów, godz. 10.00-12.00 - Dom Urbańczyka w Chrzanowie (akcja, jak co roku będzie mieć formę happeningu literackiego)

Początek o godz. 10.00 w siedzibie biblioteki, po czym nastąpi przejście korowodem do Domu Urbańczyka w Chrzanowie, gdzie od godz. 10.30, w specjalnie przygotowanej scenografii, czytane będą fragmenty utworu.

"Spotkamy się z rodzinami Bohatyrowiczów oraz Korczyńskich. Wysłuchamy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjemy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnimy sobie wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu" - piszą organizatorzy.

W postaci wcielą się przedstawiciele gminy i powiatu, instytucji, szkół i innych organizacji, czytelnicy, sympatycy, licealiści I LO w Chrzanowie oraz słuchacze UTW w Chrzanowie. Całość widowiska wzbogaci muzyka w klimacie utworu.

Trzebinia godz. 10.00, siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Narutowicza 10).

Do udziału w wydarzeniu biblioteka zachęca przedstawicieli władz miasta, dyrektorów szkół, przedszkoli i innych instytucji kultury, przedstawicieli sektora prywatnego, młodzież, przyjaciół biblioteki i wszystkich, którzy chcą, czytając, wziąć udział w wydarzeniu.