Nie masz konta? Zarejestruj się

FESTIWAL KULTURY WRAŻLIWEJ W MUZEUM MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ

Start o 13:00 wstęp wolny
FESTIWAL KULTURY WRAŻLIWEJ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez dziesięć dni aż 23 instytucje z województwa małopolskiego i Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy” w Miechowie będą prezentować swoją ofertę skierowaną do wszystkich, bez wyjątku. W trakcie Festiwalu będzie można obejrzeć w pełni inkluzywne wystawy i spektakle. Wziąć udział w pokazach filmowych, koncertach i warsztatach.

26 września godz. 13.00 - oprowadzanie po wybranych obiektach budownictwa drewnianego z możliwością poznawania dotykowego eksponatów i wnętrz oraz audiodeskrypcją prowadzoną przez przewodnika.

Zwiedzanie ogrodu sensorycznego mającego charakter poznawczo-edukacyjny ze szczególnym przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami. W ogrodzie, który pełni funkcję dydaktyczną, rewalidacyjną oraz terapeutyczną, znajduje się niewielki plac zabaw z takimi elementami, jak: karuzela integracyjna, huśtawka integracyjna, piaskownica z możliwością korzystania przez dzieci poruszających się na wózkach. Celem ogrodu jest pobudzenie zmysłów i emocji poprzez możliwość doświadczenia różnych rodzajów nawierzchni, zapachów, kolorów. Ogród został podzielony na dwie części: strefa nawiązująca do tradycji i historii miejsca, w tym strefa gliny, strefa wikliny, strefa roślin, ogrodu, strefa budownictwa oraz strefa ,,wrażeń”: zapachu, dźwięku, koloru, dotyku.

29 września godz. 11.00 - warsztaty garncarskie.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się, że garncarstwo uważa się za najstarsze rzemiosło, które wymagało specjalnego warsztatu i dużych umiejętności, ale przede wszystkim próbują swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny i ich zdobienia oraz z tradycyjnymi wyrobami garncarskimi. Zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku, intelektualną, ruchu. Obowiązują zapisy - formularz dostępny na stronie Muzeum Małopolski Zachodniej.