Nie masz konta? Zarejestruj się

Z pomocą mieszkańców

28.02.2007 00:00
Po modernizacji chrzanowskiego Rynku i odnowieniu kamienic na przyległym do niego odcinku ul. Krakowskiej, przyszedł czas na pozostałą część tej zaniedbanej arterii miejskiej.
Po modernizacji chrzanowskiego Rynku i odnowieniu kamienic na przyległym do niego odcinku ul. Krakowskiej, przyszedł czas na pozostałą część tej zaniedbanej arterii miejskiej.
- Ostatnio wjechałam do centrum od strony ul. Krakowskiej. I załamałam ręce, tak niekorzystnie wygląda ta trasa na odcinku od wiaduktu do skrzyżowania z ul. Garncarską. Ktoś, kto przyjeżdża tamtędy do Chrzanowa po raz pierwszy, z pewnością nie ma pozytywnych odczuć - uważa wiceburmistrz Urszula Palka.
To niekorzystne wrażenie, a właściwie odnotowanie stanu faktycznego, zbiegło się z inicjatywą zaproszenia do magistratu właścicieli kamienic przy ul. Krakowskiej. 35 znajdujących się tam nieruchomości należy do 50 osób.
- Myślę, że każdy chce mieszkać przy pięknej ulicy. Tak stało się już na naszym Rynku, gdzie właściciele sami odnowili swoje kamienice, wiedząc, iż inaczej być nie może. Trudno bowiem wyglądać gorzej od sąsiada. Także tu, przy ul. Krakowskiej, gminne budynki odnowimy jako pierwsi – podkreśla wiceburmistrz Palka.
Pierwsze spotkanie właścicieli kamienic zaplanowano na 23 marca. Jest szansa, że przy pomocy i za przykładem gminy, również ta ulica, głównie za sprawą jej mieszkańców, zmieni się nie do poznania.
(B)

Na ilustracji: Kolorem zielonym oznaczono budynki wspólnot mieszkaniowych, żółtym – nieruchomości prywatne, pomarańczowym – gminne

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 9 (774)
  • Data wydania: 28.02.07

Kup e-gazetę!