Nie masz konta? Zarejestruj się

Ani jednej gruszki na wierzbie

08.12.2004 00:00
Cóż z tego, że radny co miesiąc wylewa swoje żale do Powiatowego i Wojewódzkiego Zarządu Dróg, skoro wszystkie narzekania idą w niepamięć?
Najczęściej kończy się na przesłaniu pisma do tych instytucji.
Cóż z tego, że radny co miesiąc wylewa swoje żale do Powiatowego i Wojewódzkiego Zarządu Dróg, skoro wszystkie narzekania idą w niepamięć?
Najczęściej kończy się na przesłaniu pisma do tych instytucji.
Tym razem radni mieli nadzieję na skuteczniejsze załatwienie spraw, bo na grudniowej sesji zjawili się przedstawiciele Powiatowego i Wojewódzkiego Zarządu Dróg. Wysłuchali (w mniejszym lub większym skupieniu) wszystkich postulatów.
- Tak naprawdę to niczego konkretnego nie usłyszeliśmy – skwitowali w kuluarach radni.
Z powiatu przyjechało do Babic dwóch przedstawicieli: nowy starosta Kazimierz Boroń i dyrektor PZD, Grzegorz Kotelnicki. Starosta nie dopuścił do głosu dyrektora Kotelnickiego, po którym radni spodziewali się konkretnych odpowiedzi. A sam udzielił takich, z których nic nie wynikało.
- Nadwiślanka, ul. Długosza itd. To tematy, które przyjmujemy jako sygnały. Musimy opracować hierarchię potrzeb. Wasz koncert życzeń nie jest aż tak bardzo nierealny. Wspólnymi siłami wiele można zrobić sprawniej i szybciej – przekonywał starosta, po czym zapowiedział opuszczenie sesji przed czasem.
Nikt jednak się nie spodziewał, że wyślizgnie się z posiedzenia tak szybko.
- To pan starosta już nie wróci? Ja miałam jeszcze sporo pytań do dyrektora Kotelnickiego, bo odpowiedź pana Boronia mnie nie satysfakcjonuje – niecierpliwiła się radna Iwona Tarabuła.
Henryk Mucha, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z siedzibą w Rząsce, był bardziej konkretny, choć nie miał do przekazania dobrych wieści, tłumacząc nikłe możliwości finansowe swojego Rejonu. Wnioski radnych z Babic zanotował i obiecał przekazać dalej.
Stwierdził jednak, że są duże szanse na powstanie ronda w Wygiełzowie w 2005 r. i przy okazji modernizację drogi 780. Obiecał zgłosić potrzebę dodatkowego oznakowania na Maniskach (chodzi o postawienie kierunkowskazu na Oświęcim). Rowy melioracyjne w Jankowicach „pewnie doczekają się” odtworzenia, a tablica z nazwą rzeczki na Włosieni będzie zmieniona (ktoś błędnie nazwał ją Zwornicą, a to przecież Zmornica).

Życzenia radnych do powiatu:
- Mętków – ul. Nadwiślanka (naprawa), ul. Partyzantów (wspólnie z gminą Babice), zabezpieczenie pożydowskiej ruiny, w której niegdyś mieściła się szkoła.
- Babice – ul. Wyszyńskiego (dokończenie budowy chodnika, wymalowanie przejścia dla pieszych, ustawienie znaków zakazu zatrzymywania się po prawej stronie), ul. 3 Maja (odtworzenie rowu odwadniającego, naprawa nawierzchni), ul. Piastowska (naprawa nawierzchni), ul. Piastowska (wycinka topól i wierzb).
- Olszyny – ul. Długosza (odwodnienie i remont, wycinka topól).
- Rozkochów – budowa drogi dojazdowej do starorzecza.
- Zagórze – budowa drogi tłuczniowej na odcinku łączącym Zagórze z Zagórczem, modernizacja drogi Pogorzyce – Zagórze.
Życzenia radnych
do województwa:
- Wygiełzów – budowa ronda na ul. Oświęcimskiej i Lipowieckiej oraz modernizacja drogi 780 i budowa chodnika (od Wygiełzowa w stronę Zespołu Szkół w Babicach), budowa chodnika od skansenu do Płazy Dolnej, ul. Lipowiecka (wycinka topól, utworzenie poboczy, wyczyszczenie rowów).
- Mętków – droga na Maniskach (postawienie znaku informacyjnego z napisem: Oświęcim).
- Babice – montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu dróg 780 i 781.
- Jankowice – ul. Zatorska (budowa zatok autobusowych).

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 49 (661)
  • Data wydania: 08.12.04

Kup e-gazetę!