Nie masz konta? Zarejestruj się

Wyssane z mlekiem matki

12.11.2002 00:00
Zwycięzcą Gminnego Konkursu Matematycznego Klas Trzecich została Agnieszka Lewicka ze Szkoły Podstawowej w Grojcu.
Zwycięzcą Gminnego Konkursu Matematycznego Klas Trzecich została Agnieszka Lewicka ze Szkoły Podstawowej w Grojcu.
- Moja mama pracuje jako księgowa. To po niej chyba odziedziczyłam umiejętności matematyczne – uważa dziesięcioletnia Agnieszka.
Dziewczynka przyznała się do tego, że nie przepada za językiem polskim. Zdecydowanie chętniej uczy się przedmiotów ścisłych.
- Matematyki nie muszę wkuwać. Wystarczy, że nauczycielka wytłumaczy na lekcji co i jak, a ja już wszystko rozumiem – dodaje laureatka konkursu.
29 października 21 uczniów rozwiązywało osiem zadań matematycznych. Nagrody rozdano 5 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni. Dla starszych kolegów zaśpiewały pierwszaki z podstawówki w Alwerni. Przedstawiły „Spotkanie z leśną babcią”.
- Rok temu przygotowałam podobny konkurs, ale obejmował zasięgiem jedynie szkołę w Alwerni. Cieszył się dużą popularnością wśród naszych uczniów. Tym razem zorganizowałam zabawę na większą skalę. O pomoc w ułożeniu zadań poprosiłam konsultanta metodycznego, który zatwierdził ułożony przeze mnie test – opowiada Maria Krzysztoforska, nauczycielka kształcenia zintegrowanego SP w Alwerni.

Materiał chroniony prawem autorskim. Prawa autorów, producentów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystywanie utworów (powielanie, rozpowszechnianie itp.) w całości lub części na wszelkich polach eksploatacji, w tym także w internecie, wymaga pisemnej zgody.

  • Numer: 46 (555)
  • Data wydania: 12.11.02

Kup e-gazetę!