Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Powstała Aglomeracja Chrzanowska. Pięć gmin utworzyło stowarzyszenie

18.08.2021 19:34 | 32 komentarze | 8 548 odsłon | Agnieszka Filipowicz
5 gmin powiatu chrzanowskiego doszło do porozumienia. Utworzyło Stowarzyszenie Aglomeracja Chrzanowska, które ma im dać możliwość sięgnięcia po spore unijne pieniądze. A chodzi o niebagatelną kwotę, bo o ponad 1,2 mld zł.
32
Powstała Aglomeracja Chrzanowska. Pięć gmin utworzyło stowarzyszenie
fot. UM Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na prezesa Stowarzyszenia "Aglomeracja Chrzanowska" wybrano burmistrza Chrzanowa Roberta Maciaszka. Jego zastępcami zostali burmistrz Libiąża Jacek Latko oraz burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk. W skład zarządu Stowarzyszenia weszła także burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila oraz wójt Babic Radosław Warzecha.

Po co powstało to stowarzyszenie? Otóż gminy członkowskie będą wspólnie ustalać najważniejsze cele i wskazywać inwestycje niezbędne do ich osiągnięcia. Chodzi o przedsięwzięcia finansowane przez UE.

Gminy wchodzące w skład Stowarzyszenia funkcjonują w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Chrzanowa. Ideą stowarzyszenia jest to, by w drodze partnerstwa z władzami województwa, wspólnie ustalać najważniejsze cele i wskazywać inwestycje niezbędne do ich osiągnięcia, finansowane następnie ze środków unijnych. Środki na realizację tych zadań w formule ZIT (Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych) będą pochodzić z Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Ludzie:

Robert Maciaszek

Robert Maciaszek

Burmistrz gminy Chrzanów.