Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Dobra kawka i dobry tygodnik. Czas na "Przełom". Zapraszamy do czytania w weekend

09.04.2021 22:10 | 0 komentarzy | 1 391 odsłona | Alicja Molenda
Wiktoria Zieniewicz z Trzebini w nogę gra lepiej niż niejeden chłopak, Karolina Głowacka z Chrzanowa ułożyła sobie szczęśliwe życie w egipskim kurorcie Sharm el Sheikh, a muzykująca rodzina Szczurków z Chrzanowa ma sposób na integrujące pokolenia zajęcie w trudnych czasach. 
0
Dobra kawka i dobry tygodnik. Czas na "Przełom". Zapraszamy do czytania w weekend
Zapraszamy do czytania najnowszego wydania tygodnika "Przełom"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewczyna na futbolowym boisku wcale nie musi być słabszym punktem drużyny. Wiktoria Zieniewicz z Trzebini zdaje w tym roku maturę. W przyszłym tygodniu ma natomiast szansę zadebiutować w pierwszej reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej. Michał Koryczan rozmiawia z nią m.in. o tym, jak grało jej się w klubach chłopięcych, jak koledzy traktowali ją na boisku, ile kobiety mogą zarobić w ekstraklasie i dlaczego marzy o grze w klubach zagranicznych. (Fot. Paula Duda/Łączy nas Piłka)

 

Karolina Głowacka pochodzi z Chrzanowa. Z zawodu jest radcą prawnym. Kilka lat temu pani mecenas wyemigrowała jednak do Egiptu. Wraz z mężem mieszka w kurorcie Shrm el Sheikh. Tam wychowuje trójkę dzieci. O tym, jak wygląda jej życie w arabskim kraju, jak spełnia się rodzinnie i zawodowo, co słychać teraz w turystycznym Sharmie, dobrze znanym polskim turystom, rozmawia z nią Ewa Solak.

 

O niezwykłej rodzinie z Chrzanowa pisze Natalia Feluś. Rodzice - pani Asia i pan Radek Szcurkowie poznali się podczas studiów, a połączyła ich muzyka. Teraz grają i śpiewają w domu i oni, i ich dwaj synowie Kub i Mikołaj. Efektem tego muzykowania są  wspólne nagrania.

Co jeszcze możemy polecić Czytelnikom? Wraz z Łukaszem Głuchem zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Galerii Motoryzacji i Techniki w Bytomiu, gdzie podziwiać można m.in. przedwojenne limuzyny. Zaglądamy też do krzeszowickiego Ośrodka Narządu Ruchu, czyli balneologii, którą czeka modernizacja. Kto jeszcze tam nie był, to pewnie będzie, więc rychła perspektywa przeprowadzenia tej inwestycji cieszy wszystkich.

Oczywiście czytanie gazety najprzyjemniejsze jest, gdy ma się ją w rękach, przy kawce, ale współczesne technologie pozwalają dziś sięgać po e-wydanie, które znajdziecie TUTAJ.

Miłej czytania, miłego weekendu.