Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Burmistrz Alwerni zeznawała przed sądem

07.11.2019 22:00 | 0 komentarzy | 6 241 odsłon | Łukasz Dulowski

W czwartek odbyła się w chrzanowskim sądzie rejonowym druga rozprawa w procesie karnym poprzedniego burmistrza Alwerni - Tomasza Siemka i byłego kierownika inwestycji w tamtejszym magistracie - Tomasza K.

0
Burmistrz Alwerni zeznawała przed sądem
Burmistrz Alwerni Beata Nadzieja-Szpila zeznawała w chrzanowskim sądzie rejonowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawa dotyczy rozbudowy Szkoły Podstawowej w Grojcu. Projekt zlecono za rządów Siemka, w kadencji 2014-2018. W grudniu 2017 r. Przedsiębiorstwo Usługowe Max - Pracownia Projektowa Tomasz Zalewski, z siedzibą w Kielcach, dostało pełną zapłatę (47 tys. zł) za niekompletną dokumentację.

W wyniku postępowania prokuratura zarzuciła byłemu kierownikowi inwestycji - Tomaszowi K. przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w grudniu 2017 r., poprzez poświadczenie nieprawdy w dokumencie. Z kolei poprzedni burmistrz, Tomasz Siemek - został oskarżony o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w grudniu 2017 r., polecając kierownikowi referatu inwestycji poświadczenie nieprawdy w dokumentacji.

Panowie nie przyznają się do winy. Podpisali jednak fakturę, co stanowiło podstawę do wypłacenia firmie z Kielc 47 tys. zł.

Na drugiej rozprawie zeznawała obecna burmistrz Beata Nadzieja-Szpila, która w tej sprawie złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Co miała do powiedzenia przed sądem, przeczytanie w najbliższym, 45. numerze „Przełomu".