Nie masz konta? Zarejestruj się

Żarki

Sołtys: ulica Astronautów powinna zmienić nazwę na Wyborcza

02.09.2018 19:26 | 5 komentarzy | 6 698 odsłon | Marek Oratowski

Mieszkańcy Żarek na niedzielnym zebraniu powiedzieli o swoich oczekiwaniach dotyczących remontów dróg. Najpilniejsze są dwie inwestycje.

5
Sołtys: ulica Astronautów powinna zmienić nazwę na Wyborcza
Sołtys Stanisław Garlacz i burmistrz Jacek Latko w sali domu kultury w Żarkach, gdzie w niedzielne popołudnie zebrali się mieszkańcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ludzi denerwuje to, że drogi są remontowane niewielkimi odcinkami.

- Powiat przy ulicy Astronautów znów wykonał tylko dywanik asfaltowy, który za chwilę nam rozjadą TiR-y, zamiast zrobić drogę do porządku, z podbudową - zauważył radny Bogusław Gucik.
- Ulica Astronautów powinna zmienić nazwę na Wyborcza, bo co kilka lat sobie ktoś o niej przypomina - zauważył z przekąsem sołtys Stanisław Garlacz.

Obecny na zebraniu dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Zbigniew Zaręba bronił się, że sam dywanik asfaltowy na tej ulicy wystarcza, bo zgodnie z ekspertyzą podbudowy nie trzeba było tam wymieniać. Potwierdził jednak, że powiat wykonał tylko kolejny fragment drogi (od szkoły w stronę Libiąża), bo na tyle wystarczyło pieniędzy. Zostało jeszcze do wymiany 800 metrów nawierzchni.

Ludzie przypomnieli, że domagają się też od lat budowy zatok autobusowych przy zarządzanej przez województwo ulicy Kościuszki. To druga oczekiwana inwestycja. Nie brakowało  też głosów o potrzebie modernizacji dziurawych, gminnych ulic, zwłaszcza Kresowej, Asnyka i Trylogii.

Burmistrz Jacek Latko poinformował, że wspólnie z powiatem gmina przymierza się do pozyskania pieniędzy na remont ulicy Struga, przy której stoi ośrodek zdrowia. Wcześniej jednak samorządowcy muszą uregulować sprawy własności części działek zajętych pod drogę.