Były mistrz Polski z Wisłą Kraków oglądał porażkę Trzebini (WIDEO, ZDJĘCIA)

24.07.2021 16:00 | 4 komentarze | 8 475 odsłon | Michał Koryczan
Zawodnicy trzebińskiego MKS przegrali w swoim trzecim letnim sparingu z drużyną TS Węgrzce.
4
Przy piłce Jakub Horawa, zdobywca jednej z bramek dla MKS Trzebinia w meczu z TS Węgrzce

MKS Trzebinia - TS Węgrzce 2-3 (1-2)

0-1 Kamil Kwaśny (6), 1-1 Jakub Horawa (37), 1-2 Jakub Wcisło (40), 1-3 Patryk Moskal (53), 2-3 Łukasz Sochacki (69)

MKS: Wróbel - Ruczyński, Zybiński, Martyniak, Sz. Kurek, Horawa, Barczyk, Stachowski, Wnuk, Kowalik, Kaiser oraz Tajs, Gałka, Muras, Baran, Szczurek, Sochacki, Mendela, Garlacz.

W minioną środę „żółto-czarni" pokonali 1-0 Garbarnię Kraków, dzięki trafieniu Kacpra Wnuka. W sobotę musieli uznać wyższość rywali, ekipy beniaminka czwartej ligi TS Węgrzce. Drużyna prowadzona przez Mateusza Misia, a więc byłego szkoleniowca MKS, zwyciężyła 3-2.
Goście bardzo szybko, bo już w 6. minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał niepilnowany Kamil Kwaśny, popisując się precyzyjnym strzałem głową.
Trzebinianie wyrównali w 37. minucie. Szymon Kurek podał znakomicie do Jakuba Horawy, który na raty pokonał golkipera przyjezdnych.
Trzy minuty później Węgrzce ponownie objęły prowadzenie. Dogranie z prawej strony boiska wykorzystał Jakub Wcisło.
Tuż po zmianie stron do remisu mógł doprowadzić Łukasz Sochacki, ale nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem.
W 53. minucie było 3-1 dla gości. Po centrze z rzutu rożnego, celnym uderzeniem popisał się Patryk Moskal.
W kolejnych minutach miejscowi nieco podkręcili tempo, czego efektem był gol kontaktowy. W 69. minucie Marcin Szczurek zagrał idealnie do wchodzącego w pole karne Łukasza Sochackiego, który nie dał szans golkiperowi.
W samej końcówce spotkania MKS mógł jeszcze wyrównać. Po dośrodkowaniu Michała Kowalika z rzutu wolnego, Jan Martyniak musnął głową futbolówkę, ale ta przeszła tylko obok słupka.
Sobotni sparing z trybun stadionu w Trzebini oglądał Jacek Matyja, były piłkarz m.in. Wisły Kraków (w sezonie 1998/1999 zdobył z nią mistrzostwo Polski), Odry Wodzisław Śląski, Ruchu Chorzów, Górnika Siersza i KS Chełmek. W zespole TS Węgrzce występuje jego syn Damian.
Był to ostatni sparing MKS rozegrany w przerwie letniej na swoim stadionie. Kolejne trzy mecze kontrolne trzebiński zespół zagra na wyjazdach.
W drużynie z Trzebini zagrali m.in. pozyskani ostatnio Adrian Gałka (ze Szczakowianki Jaworzno) i Jan Garlacz (z MKS Libiąż).
W nowym sezonie w Trzebini nie zobaczymy środkowego obrońcy Patryka Kiczyńskiego, któremu zarząd podziękował za dalszą współpracę.