Trzebinia

Zmiany kadrowe w MKS Trzebinia. Porażka w pierwszym sparingu (WIDEO, ZDJĘCIA)

17.07.2021 12:30 | 5 komentarzy | 7 707 odsłon | Michał Koryczan
Piłkarze trzebińskiego czwartoligowca przegrali u siebie z Unią Kosztowy. W drużynie gospodarzy pojawiły się nowe, choć dobrze znane w Trzebini twarze.
5
Łukasz Sochacki (z lewej) zdobył jedynego gola dla MKS w sparingu z Unią

Materiał wideo:

Sparingi

MKS Trzebinia - Unia Kosztowy 1-3 (1-1)

1-0 Łukasz Sochacki (5), 1-1 Paweł Szołtys (26), 1-2 Dawid Wrona (76), 1-3 Oliwer Zalewski (88)

MKS: Wróbel - Ruczyński, Górka, Kiczyński, Sz. Kurek, Sochacki, Stachowski, Barczyk, Kowalik, Wnuk, Kaiser oraz Martyniak, Kalinowski, Tajs, Baran, Zybiński, Muras, Szczurek, Mendela

W pierwszym przedsezonowym meczu kontrolnym trzebiński zespół przegrał na własnym boisku z Unią Kosztowy, prowadzoną przez byłego piłkarza MKS Piotra Mrozka.
W zespole gospodarzy zagrało trzech zawodników, którzy w przeszłości bronili barw klubu z Trzebini, czyli Michał Kowalik (ostatnio Wiślanie Jaśkowice), Krzysztof Kaiser (poprzednio UKS Górnik Siersza) oraz Maciej Muras (ostatnio bez klubu). Cała trójka prawdopodobnie dołączy do kadru MKS. Podobnie jak wracający z wypożyczenia do LKS Żarki Łukasz Wierzba. Przeciwko Unii zagrało też dwóch juniorów MKS: Kacper Wnuk i Eryk Baran.
W nowym sezonie w szeregach „żółto-czarnych" nie zobaczymy natomiast Mateusza Marszałka oraz Konrada Podobińskiego.
Sobotni sparing znakomicie rozpoczął się dla miejscowych. W 5. minucie Michał Kowalik podał znakomicie do wychodzącego na wolne pole Łukasza Sochackiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarze popisał się pewnym strzałem.
MKS mógł podwyższyć prowadzenia, ale po centrze Łukasza Sochackiego, Szymon Barczyk główkował w poprzeczkę. Z kolei po uderzeniu Michała Kowalika piłka wylądowała na bocznej siatce.
Wyrównującego gola zdobyli za to rywale. W 26. minucie niepilnowany przez nikogo Paweł Szołtys ze spokojem pokonał Tomasza Wróbla.
Po zmianie stron do bramki trafiali już tylko zawodnicy Unii. W 76. minucie po przejęciu futbolówki goście przeprowadzili zabójczą kontrę, którą sfinalizował Dawid Wrona. Wynik na 3-1 dla przyjezdnych ustalił w kocówce spotkania Oliwer Zalewski.