Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W ekonomiku dyrektor został wybrany. W innych placówkach oświatowych nie udało się

14.02.2023 14:00 | 0 komentarzy | 11 378 odsłon | Michał Koryczan

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini został rozstrzygnięty. Wciąż nie wiadomo, kto od 1 września pokieruje dwoma innymi placówkami oświatowymi w powiecie chrzanowskim.

0
W ekonomiku dyrektor został wybrany. W innych placówkach oświatowych nie udało się
Renata Bębenek, dyrektor ZSE-Ch w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z końcem sierpnia upływa kadencja dyrektorów trzech placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest powiat chrzanowski: Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.

W styczniu ogłoszone zostały konkursy na te stanowiska. Jak informuje wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala, rozstrzygnąć udało się tylko konkurs na szefa trzebińskiego ekonomika.

Dyrektorem tej placówki będzie nadal Renata Bębenek, która była jedyną kandydatką. Na czele szkoły stoi od lutego 2009 r. Zastąpiła wówczas Małgorzatę Bigaj.

- Jeśli chodzi o cele i wyzwania na najbliższe lata, to dużo działań będzie związanych z modernizacją budynku szkoły, aby go unowocześnić. W zależności od tego jakie będą tendencje na rynku oświatowym, będziemy myśleć o rozszerzeniu oferty edukacyjnej - mówi Renata Bębenek.

W przypadku ZST-U i PCKU konkursy nie zostały rozstrzygnięte. Wszystko przez brak kandydatur. W tej sytuacji starosta może ogłosić ponowne konkursy lub powierzyć te stanowiska osobie mającej odpowiednie kwalifikacje i spełniającej niezbędne wymagania.

 

Czytaj również

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany na Europejskiej

Wypadek w Babicach. 4 osoby trafiły do szpitala

Ile kosztują bilety autobusowe? Oto ceny u nas i u naszych sąsiadów

Wtorkowi Chrzanów nowym wiceliderem Trzebińskiej Ligi Siatkówki

Manhattan Trzebinia po raz pierwszy zdobył zimowy puchar (WIDEO, ZDJĘCIA)

Hat-trick Dawida Cichego, Zagórzanka nie przełamała Unii (WIDEO, ZDJĘCIA)