Nie masz konta? Zarejestruj się

Lgota

Piłkarze liczą się z wyprowadzką

31.01.2023 08:00 | 2 komentarze | 4 211 odsłony | Michał Koryczan

Zawodnicy klubu sportowego Korona Lgota boją się, że wkrótce zostaną bez boiska. Teren, na którym się ono znajduje, może trafić w ręce prywatnego inwestora.

2
Piłkarze liczą się z wyprowadzką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Boisko, gdzie od kilku już dekad trenują i rozgrywają mecze zawodnicy Korony Lgota znajduje się w granicach sołectwa Ostrężnica w gminie Krzeszowice. Klub sportowy korzysta z obiektu na zasadzie umowy z gminą Krzeszowice na czasowe użyczenie terenu.

Rozmowy samorządów: trzebińskiego i krzeszowickiego w sprawie nabycia terenu rekreacyjno-sportowego spełzły na niczym. Kwoty proponowane przez Trzebinię nie były satysfakcjonujące dla Krzeszowic.

Prezes Korony Lgota Grzegorz Lasoń przypomina, że co prawda krzeszowicka gmina nadal bezpłatnie użycza terenu klubowi, ale wkrótce może się to zmienić.

- Dostaliśmy pismo, że teren, na którym znajduje się boisko, zostaje wystawiony na sprzedaż. Jeśli do tego dojdzie, nie będziemy mieli możliwości korzystania z obiektu. Nie wiemy, kiedy to nastąpi, ale może się to stać w każdej chwili - mówi Grzegorz Lasoń.

Burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk nie ukrywa, że po fiasku rozmów z Trzebinią zaczęto szukać innego pomysłu na te tereny.

Przyznaje, że pojawił się prywatny inwestor zainteresowany pozyskaniem nieruchomości, które mógłby wykorzystać na prowadzenie działalności związanej z rekreacją lub sportem.

- Prowadzone są wstępne rozmowy dotyczące zamiany działek. Myślę, że w ciągu pół roku sprawa powinna się rozstrzygnąć - uważa burmistrz Gregorczyk.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym, 4. numerze "Przełomu", dostepnym w wersji papierowej i elektronicznej.


Czytaj również

Od dzisiaj mniej kursów minibusów na trasie Chrzanów - Kraków

Ranking klubów sportowych. Kto najlepiej pracował z młodymi zawodnikami?

MKS Trzebinia przegrywa, trener odkrywa karty (WIDEO, ZDJĘCIA)

Podwyżka cen biletów autobusowych ZKKM Chrzanów już w przyszłym tygodniu

Złodziej ukradł skuter z parkingu w Chrzanowie

Osiedle w Chrzanowie zablokowane przez tiry