Ostatnia wizyta: Obecny czas: 30.4.2024 3:04


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Zniszczyć heretyków
PostWysłany: 16.3.2009 13:42 

Dołączenie: 22.11.2008 20:17
Posty: 4
Grand napisał(a):
... no to się wyprodukuj, zobaczymy co masz ciekawego na ten temat do powiedzenia, na razie zaczęłaś od ad personam.


Jeżeli tak to odebrałeś, to szkoda... Chciałam tylko sprowokować normalną dyskusję, bo mnie temat zaciekawił.

Jak w takim razie odniesiesz się do faktu, że Roman Konik w książce o Inkwizycji wyraźnie udowodnił, że większość wyroków wydawały sądy grodzkie niż kościelne? Ponadto ludzie sami woleli oddać się pod sąd kościelny, bo tam mieli przynajmniej sprawiedliwe i humanitarne warunki. A pamiętajmy o tym, że procesy te były w tej samej tematyce!

Napisałeś również, że Słowianom została narzucona siłą wiara. Jakim Słowianom i jaka wiara? No i oczywiście kiedy??!! Tu akurat się znam i to bardzo dobrze, a te słowa były totalną brednią syntetyczną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Studentem nie jestem, jak już to studentką, a dokładniej doktorantką. Pisze pracę doktorską właśnie o Słowianach, dlatego interesuje mnie, o co chodziło ci z tym siłowym narzuceniem?! I pamiętaj, że w dyskusji ważny jest szacunek, a nie własne EGO!!!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zniszczyć heretyków
PostWysłany: 16.3.2009 19:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2007 13:22
Posty: 507
Pochwały: 14
Sadze, ze kolega juz raczej nie odpisze =)

A co do Twojego pytania... Co z Chrobacja ?

_________________
”Jeśli problem da się rozwiązać, to nie ma się, czym martwić, jeśli zaś rozwiązać
się nie da to zamartwianie nic nie pomoże”


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zniszczyć heretyków
PostWysłany: 17.3.2009 21:18 

Dołączenie: 22.11.2008 20:17
Posty: 4
Spokojnie :) nie powiedziałam przecież, że żadnym słowianom nie narzucono wiary ;) wydaje mi się jedynie, że uogólnienie Granda było bynajmniej nie na miejscu... A co chciałbyś pociągnąć wątek Słowian? (Jeśli oczywiście można per Ty :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zniszczyć heretyków
PostWysłany: 17.3.2009 22:13 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2007 13:22
Posty: 507
Pochwały: 14
Nie mam nic przeciwko drazeniu tematu =) Jakas tam wiedze posiadam, a to co sie dowiem, tego nikt mi nie odbierze. Wiec doktorantko kontynuujmy =] Jasne ze mozna maggie =)

_________________
”Jeśli problem da się rozwiązać, to nie ma się, czym martwić, jeśli zaś rozwiązać
się nie da to zamartwianie nic nie pomoże”


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Zniszczyć heretyków
PostWysłany: 21.3.2009 14:48 
maggie1217 napisał(a):
Pisze pracę doktorską właśnie o Słowianach,

Coś dla Ciebie: "Wskrzeszają bogów Słowian".
http://wiadomosci.onet.pl/1548940,242,1,1,kioskart.html


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3