Ostatnia wizyta: Obecny czas: 4.7.2024 10:59


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 11:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Mikołaj Rey napisał(a):
Jak na razie, mamy kolejnego urzędnika łamiącego prawo - sołtys Bolęcina, Franciszek Barnaś w sołeckich urzędowych gablotach wywiesił plakaty (formatu A-2) nawołujące do bojkotu referendum. Zadzwoniłem do niego grzecznie zwracając mu uwagę, że urzędowe środki przekazu (a do takich należy gablota informacyjna sołtysa) służy do przekazywania informacji urzędowych, a nie prywatnych poglądów sołtysa, który jest urzędnikiem państwowym. Jeśli więc ma tam być jakaś informacja o referendum. to obwieszczenia urzędowe Państwowej Komisji Wyborczej z informacją o głosowaniu itd.
Pan Sołtys ma czas 48 godzin by usunąć z oficjalnej gabloty sołeckiej te informacje i wywiesić obwieszczenia urzędowe - w przeciwnym razie będzie musiał tłumaczyć się z tego przed Sądem Okręgowym w Krakowie który rozpatruje takie przypadki w trybie wyborczym, czyli natychmiast.
Mam nadzieję, że Pan Sołtys Franciszek Barnaś weźmie sobie to do serca i posłucha dobrych rad, jakich mu udzielono zarówno ze strony Komitetu, jak i kilku radnych.

Panie Mikołaju.
Wydaje mi się, że 48 godzin na usunięcie to zbyt łagodne podejście. Należy pamiętać, że czyta się szybko, a plotki roznoszą się jeszcze szybciej w takiej małej społeczności. Pan sołtys powinien nie tylko ściągnąć natychmiast, ale wywiesić takiej samej wielkości przeprosiny, że było to jego prywatne zdanie, a nie próba manipulowania społecznością. Na tym polega odwaga cywilna i odpowiedzialność za słowa.
Jednakże to wszystko, co się dzieje utwierdza mnie w przekonaniu, że te 28 lat niewiele zmieniło w mentalności lokalnych społeczeństw i niestety podejście "kombinatorskie", "za wszelką cenę", "po trupach, byle bym miał" ma głębokie korzenie.
Oczywiście przekazujemy to w domach młodszym pokoleniom.
Przykro mi, ale muszę stwierdzić, że "komuna" bardziej łączyła ludzi we wzajemnej życzliwości i chęci współdziałania.
Oj daleko nam do demokracji, o której Churchill (o ile się nie mylę) powiedział, że jest zła, ale nikt nic mądrzejszego dotychczas nie wymyślił...

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 12:39 
Demokracja to 50% plus 1. Np. w wyborach do samorządu frekwencja jest zazwyczaj poniżej 50% uprawnionych do głosowania. W ramach tej frekwencji w bezpośrednich wyborach wygra kandydat z przewagą jednego głosu w przypadku 50-cio procentowej liczby głosów ważnych.
Demokracja pozwala mi na odmowę prawa do głosowania - przynajmniej w naszym kraju. Czy na wzywanie do bojkotu mojego prawa wyborczego - to już nie byłbym taki pewny.
I na tym polegają uroki naszej demokracji, w sumie ta demokracja to niezła sprawa. Ale w rękach ludzi o nieskazitelnym morale. Dalej to już jest tylko utopia.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 14:14 
Widziałem to nowe wydarzenie na Facebooku. Zastanawiam się teraz nad hipokryzją i cynizmem. Jak można żądać od kogoś ściągania idiotycznego tekstu z gabloty (grożąc sądem) wkręcając ludziom idiotyczny tekst, aby w dniu referendum nie zachowywali ciszy wyborczej tylko za pomocą internetu i sms namawiali innych ludzi na uczestnictwo? Namawianie do łamania ciszy wyborczej jest zgodna z prawem? Dlaczego, Sepecie, sam nie powysyłasz tych smsów i nie rozkręcisz tematu z necie w dniu głosowania? Żeby przypadkiem ktoś nie zarzucił łamania ciszy wyborczej? A może pójdźmy dalej i namawiaj na chodzenie po ulicach i rozdawaniem ulotek przed lokalami wyborczymi. To się tak bardzo różni od sms? Tu info w telefonie, a tu na karteczce. Wiadomo, ludziom nikt nic nie zarzuci, bo każdy może pisać co i do kogo chce. Po raz kolejny widać u Ciebie te wszystkie cechy, które przypisujesz Szczurkowi. Ludzie chyba jednak nie są takimi frajerami.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 14:37 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Widzę, że bardzo niewiele rozumiesz z mojej wyppowiedzi, ale po kilku miesiącach dyskusji z Tobą na te tematy przestaje mnie to dziwić. Jeśli nie odróżniasz działania osób publicznych które są umocowane konstytucyjnie (sołtys, przewodniczący rady, burmistrz) i z tego tytułu wynagradzani, od działań zwykłych obywateli (czyli elektoratu) to nic nie poradzę. Zarzucasz mi cynizm i hipokryzję, a sam popisujesz sie niekompetencją i brakiem obiektywizmu (delikatnie rzecz ujmując).

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 18:32 
Nie nie, chodzi o to, że rozumiem aż za wiele. To jest właśnie jeden z przykładów nie odpowiadania na pytanie tylko udawanie, że go nie ma. Ja przyznałem, że sołtys popisał się głupotą, ale pytam czy poprawne jest namawianie do łamania ciszy wyborczej ubierając białe rękawiczki?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 18:52 

Dołączenie: 10.4.2012 20:58
Posty: 132
Pochwały: 22
Sołtys nie popisał się głupotą tylko złamał prawo (z pewnością na zlecenie burmistrza) - ale nieznajomość prawa go nie wytłumaczy przed sądem. Pamiętajcie o tym wszyscy wykonujący polecenia burmistrza bez sprawdzenia czy są legalne - to wy odpowiecie za swe czyny, on tylko za namawianie i to tylko wtedy, jak mu się to udowodni.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 19:05 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
a odnośnie plakatów.. dziś widziałem na tablicach taki taki plakat, gdzie był narysowany szczur (gryzoń) na taczce.. oj panowie... poziom przekazu jest moim zdaniem żenujący.. najgorsze, że świadczy to o poziomie autorów..


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 19:20 
Ja osobiście (zapewne nie tylko ja) jestem bardzo zaskoczony tymi "podrygami" akolitów Burmistrza.
Burmistrza jestem w stanie zrozumieć, bo broni do upadłego swojego magistrackiego stołka. Widocznie jeszcze jest to w normie.
Ale żeby "przyboczni" Burmistrza tak się kompromitowali? Rozumiem zagrania typu fair play, ale aż tak negatywną kampanię prowadzić bądż co bądź w urzędowych gablotach. Pewnie jest podobnie w urzędowej gablocie sołtysa Lgoty.
Przecież prawdziwa cnota krytyk sie nie boi, O co tu w końcu "burmistrzowskim" biega?
Muszą mieć dużo do stracenia. A to daje dużo do myślenia.

Przemyk, słusznie - to nie jest ten poziom. Ale oświeć nas, gdzie widziałeś taki plakat? Może to jest prowokacja, może nawet z Twojej strony?
Tenże rysunek/plakat należy natychmiast usunąć. Jeżeli masz taką mozliwość, to zniszcz ten rysunek.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 19:27 
Przemyk - z ust mi to wyjąłeś.
Jędrku - w Trzebini w okolicach Rynku ta błazenada ;) I to chyba raczej jest oficjalny plakat inicjatorów, bo podobne rysunki znajdują się na Facebooku.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 19:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Za to ja widziałem dzisiaj na tablicy osiedlowej inny plakat (oczywiście) przez nikogo nie sygnowany na grubym kredowym papierze, by nie dać się prywacie i nie iść na referendum, tekstu nie pamiętam dokładnie. W każdym razie jak zwykle denne i bojkotujące inicjatywę referendum.
Wydaje mi się, że to zacietrzewienie w obronie "bojkotu" jest niebywałe i szkodliwe dla samych bliskich współpracowników burmistrza, którym on dał umowę o pracę, bo w przyszłości jeśli straci urząd teraz czy za dwa lata... (przy takiej kontrowersyjności pana S. wcześniej czy później to nastąpi) nikt, kto je wygra nie pozostawi ich w urzędzie na żadnym stanowisku.
Skoro "mleko się rozlało" to naturalne byłoby zabieganie o poparcie urzędującego burmistrza, a bojkot jest zwykłym "tchórzostwem".

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 20:01 

Dołączenie: 4.1.2013 19:00
Posty: 4
Śledzę wszystkie posty na forum chociaż do tej pory nic nie pisałam na forum, jestem zwolenniczką referendum ale z niesmakiem ogląda się plakaty które zostały porozwieszane na tablicach (szczur na taczkach) są żenujące!!!! źle świadczą o pomysłodawcy zatwierdzającym wzór plakatu.
lew


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 20:09 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
Jendrek - nie jestem ani pro, ani przeciw burmistrzowi. Gościa nawet nie znam, napisałem kilka postów bo chciałem zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi i czy faktycznie warto bądź nie warto głosować. ..
wiec zarzut o prowokację z mojej strony traktuję jako żart. Byłem u znajomych w Psarach i tam też widziałem plakaty..
Nawet nie śmiał bym zedrzeć jakiegoś plakatu z tablicy, ponieważ:
a) to nie mój interes
b) nie ja go wieszałem
c) zrywanie plakatów jest karalne - a jako pragmatyk nie mam zamiaru płacić, za nie moje sprawy.

Pozdrawiam


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 20:18 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Oczywiście zgadzam się, że nie powinno się wykorzystywać nazwiska do walki z osobą. Jeśli już to zdjęcie osoby lub karykatura twarzy, ale dla mnie sam Pan Szczurek wywołał cały ten zgiełk swoją postawą.
Mając okazję poznać jego zachowania osobiście jeszcze zanim był burmistrzem jestem o tym przekonany i niestety przestrzegałem znajomych przed głosowaniem na niego, choć wybór był pomiędzy "dżumą i cholerą".Mam nadzieję, ze ten galimatias ujawni nowych ludzi, bez powiązań chętnych do działalności na rzecz tej gminy, jeśli ludziom zechce się decydować i wybierać "z głową".

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 20:20 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
W tygodniu i tak plakaty zwolenników jak i przeciwników zostaną zalepione bądź zerwane przez plakaty SKOK-ów, Provident-ów i innych.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 20.1.2013 20:24 
Jutro sprawdzę z ciekawości tę okolicę Rynku. Czy to jest dorysowane, czy też w oryginale.
Może to być błazenada osób całkiem postronnych, jak to się często zdarza w gorącym okresie przedwyborczym. Tego typu malunki nie powinny mieć miejsca. Plakaty takie są ogólno dostępne i nic nie stoi na przeszkodzie dla negatywnej "ludowej twórczości".
Oczywiście Przemyku, to był żart. Prowokujący.


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3