Ostatnia wizyta: Obecny czas: 7.7.2024 2:06


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 23:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Kolejne informacje o skandalicznym zachowaniu Przewodniczącego Rady Miasta Trzebinia Zdzisława Ścigaja, który działał pod bezpośrednią presją Burmistrza Stanisława Szczurka - można przeczytać TUTAJ.

_________________
Mikołaj Rey


Ostatnio edytowany przez Piotrek Tarczyński, 18.1.2013 6:21, edytowano w sumie 1 raz
Edycja linku


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 9:14 

Dołączenie: 15.12.2010 18:23
Posty: 62
Pochwały: 3
Warto poczytać...

http://www.referendumtrzebinia.republika.pl/index.html

http://www.referendumtrzebinia.republik ... b7c13.html


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 11:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Jeszcze jeden dowód na bezprawne działania współpracowników p. Szczurka - zastraszanie pracownikó UM oraz mieszkańców to nie opowieści "z magla", ale fakt. Między innymi czynnie uczestniczy w tym Paweł Rejdych, pełnomocnik Burmistrza, czynnie zamieszany w aferę słynnego muru oporowego w Myślachowicach. Poniżej link do artykułu w tej sprawie:
http://chrzanow.naszemiasto.pl/artykul/ ... 3god5zUAcA

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 11:56 

Dołączenie: 24.3.2010 14:39
Posty: 63
Pochwały: 10
jendrek napisał(a):
Odniosę się do wcześniejszych komentarzy na temat radnych obecnej RM Trzebinia, a mianowicie: wiele osób z tej Rady cieszy się dużym uznaniem w swoim środowisku, wbrew opiniom zamieszczonym w tych komentarzach. Panie radne-sołtyski: Henc, Adamczyk, Siemek (pani Ewa prawie jak sołtys w Sierszy) mają autentyczny autorytet wśród mieszkańców, tj. odpowiednio w Czyżówce, Młoszowej i w Sierszy....


Buhaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ale mnie rozbawiłeś!
Żenada!


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 12:30 
midabek napisał: Buhaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ale mnie rozbawiłeś!
Żenada!


midabek, czy tylko potrafisz sklecić jedno zdanie z wykrzyknikiem, składające się z trzech wyrazów?
Postaraj się cokolwiek więcej napisać, jak na razie to Ty jesteś nad wyraz żenujący.
Skoro masz ograniczone możliwości, to tylko pozostaje Ci rozbawianie się. Jak małpie w zoo.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 13:36 

Dołączenie: 24.3.2010 14:39
Posty: 63
Pochwały: 10
Dlaczego mam się postarać? Prosty przekaz jest najlepszy, każdy go zrozumie :). Nie obrażam Cię przyrównaniami.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 14:59 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Mimo wszystko, wysil się i oświeć pozostałych jakie massz zastrzeżenia. Lepiej duskutować o konkretach, niż o sposobie wyrażania swoich poglądów.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 15:17 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
Tak sobie obserwuję od dłuższego czasu te lokalne nasze aferki i afery i po prostu nie chce mi się wierzyć że ludzie dają się tak prosto wkręcać..
Z tego co pamiętam bańka z referendum pękła jak szanowny Pan Mikołaj Rej nie otrzymał jakiś "gratisów" na użytkowanie "klubu jeździeckiego" które to otrzymywał za czasów panowania poprzedniego burmistrza... Przepraszam bardzo, ale ja płacąc podatki nie koniecznie jestem za dopłacaniem do czyjejś działalności gospodarczej.. dawniejsza podobna sprawa była z sekcją nurków..
W urzędzie.. z mojej perspektywy zaczęło sie zmieniać na "+" kontem obsługi klienta..
Nie znam burmistrza osobiście.. ale powiem szczerze za te działania akurat należą sie oklaski.
Osobiście mam w nosie całe referendum i uważam że to wydawanie pieniędzy na kampanie dla ludzi, którzy maja chrapkę na "stołki" - ja za to nie zamierzam płacić.
Temat nagłaśniany, który obił mi się o uszy to mur oporowy w myślachowicach - no cóż, moim zdaniem jeżeli, ktoś zawinił to powinien za to zapłacić (pieniędzmi) i sprawa zamknięta. Co mi z tego, że ktoś się w czymś pomyli i zostanie pozbawiony stanowiska?
Ja prowadzę własną działalność, nikt mi nie dopłaca do niczego, jak się w czymś pomylę to tracę klienta, jak bym wyrządził komuś szkodę to mam polisę na OC działalności i musze tą szkodę naprawić - dla mnie sprawa jest jasna.
Co do nagonki, że każdy powinien iść na referendum - przecież jest oczywistym, że pójdą głównie Ci którym się coś nie podoba i ich rodziny.. jak ktoś jest obojętny to ma to w nosie.. i jedyną szansą burmistrza jest niska frekwencja..
no.. to by było na tyle.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 15:39 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Panie Przemyk, Twoja wiedza na temat sprawy referendum jest bardzo niekompletna, podobnie jak działalności KJ Szarża w Bolęcinie. Jeśli już mówimy o tej kwestii, to sprawdz prosze kilka stron wczesniej jak to wyglada. Pokrotce wyjaśnię, że Klub nie jest ani moją, ani czyjąś działalnością gospodarczą, tylko stowarzyszeniem sportowym posiadającym osobowość prawną, podobnie jak MKS, LZS-y czy inne kluby zajmujące się sportem. Dotowanie działalności takich stowarzyszeń jest normalną pozycją budżetową jednostek samorządowych - Urzedu Marszakwskiego i Urzedu Gminy. Na dodatek dotacje KJ Szarża otrzymywał zarówno za poprzedniego burmistrza, jak i obecnego (2012), bo to żadna łaska. Problem dotyczył użytkowania gminnych terenów, które KJ Szarża wykorzystywał do celów sportowych (treningi, zawody), na które Szczurek nie przedłużył dzierżawy. Pełnię faktycznie funkcję prezesa w tym Klubie, ale choćby z tego faktu wynika mój obowiązek dbałości o interesy stowarzyszenia.
Nie ma to jednak nic wspólnego z działalnością gospodarczą, gdzyż Klub takowej nie prowadzi, a moja nie ma z tym nic wspólnego.
Cała sprawa była jedynie poruszana w kontekście urzędniczej arogancji, gdyż towarzyszyły temu nie tylko paskudne pomówienia ze strony Szczurka, ale również manipulacje i fałszowanie dokumentow, co spowodowalo skierowanie sprawy do prokuratury.
Pryczyn odwołania Szczurka jest o wiele wiecej, jak znajdziesz czas to poczytaj: http://www.referendumtrzebinia.republika.pl

A na koniec - staraj nie nie popełniać błędów ortograficznych w pisowni nazwisk, choćby mojego.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 16:09 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
Za "orty" przepraszam (pośpieszne pisanie, pod wpływem impulsu). Dzierżawa, domniemam, że nieodpłatna, również jest wsparciem.
Pisze Pan, Panie Rey, że sprawa została zgłoszona do prokuratury - domniemam (ponownie), że wyrok nie zapadł, więc jest coś co się nazywa domniemanie niewinności.. - to są fakty.
Rozumiem Pana, że dba Pan O SWOJE INTERESY - jak już Pan wspomniał (pewnie na Pana miejscu robił bym tak samo), Ale Pana interesy, są zupełnie rozbieżne z moimi interesami (płatnika podatków).
Żeby sprawa była tutaj jasna - ja nie jestem zwolennikiem burmistrza.. ani też opozycji...
Moja wypowiedź jest czysto subiektywna.

-- 18.1.2013 16:17 --

A tak z ciekawości.. jaką kwotę otrzymują poszczególni członkowie komisji w lokalach wyborczych? Może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 16:41 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Wbrew pozorom, nie są to rozbieżne interesy. W ramach Klubu pracujemy głównie z dziećmi i młodzieżą, która spędza pożytecznie czas, zamiast sterczeć pod przysłowiową budką z piwem albo dewastować mienie publiczne (opłacane z naszych podatków). Inwestycja w sport i wychowanie na całym świecie jest traktowana jako priorytet, a mówienie że nie jest to zbieżne z interesem własnym czy społecznym troszkę źle świadczy o autorze wypowiedzi. Prauję jako trener i wychowawca już ponad 30 lat, więc wiem co mówię.
Idąc dalej - nie ma czegoś takiego jak bezpłatna dzierżawa - Klub za dzierżawę płacił. Bezpłatnie otrzymała w użyczenie teren OSP Bolęcin, nie robiąc tam w dodatku nic pożytecznego. ALternetywnie Gmina i tak nie miała z tej działki żadnej korzysci, bo to kawałek nieużytku bez możliwości lokalizacji tam jakiejkolwiek inwestycji itp. Z działalności związanej ze sportem, zwłaszcza tak drogim i specyficznym jak jeździecto, nie da się żyć i na całym świecie ośrodki tego typu objęte są różnego rodzaju systemami wsparcia.
Nie oczekuję tego w czasach kryzysu, ale też nie widze powodu, by obecny Burmistrz rzucał tylko kłody pod nogi.

W całej Europie i cywilizowanym świecie władze starają się wspierać sport i wychowanie młodzieży i cenią wszelkie inicjatywy w tym kierunku. U nas różnie z tym bywa, ale za czasów Szczurka jest tragedia (chyba że chodzi o trzebiński MKS, którego prezesem jest jego pełnomocnik Paweł Rejdych). Poprzedni burmistrz bynajmniej nie pomagał jakoś specjalnie (choć nierzadko ufundował pucharek na zawody :) ), ale przynajmniej nie przeszkadzał.
Tak jak jednak pisałem, sprawa KJ Szarża jest tematem zupełnie ubocznym. Myślę, że Tobie też nie jest na rękę, że Twoje podatki idą na pięć razy z rzędu robione kolejne projekty ruchu kołowego w centrum, kolejne projekty zagospodarowania Balatonu (mimo istnienia całkiem dobrych koncepcji już zapłaconych prze Gminę), kary za samowolki budowlane - prócz slynnego murku ostatnio też odszkodowanie za budowe chodnika na klasztornym gruncie bez zgody wlaścicieli, "lewizny" w używaniu służbowego auta itd. To są naprawdę gigantyczne pozycje. Jeśli dodasz do tego arogancję, chamstwo i niedotrzymywanie umów i obietnic - masz komplet przyjemnosci jakie nam oferuje obecnie "miłościwie panujący".
Uważam, że właśnie z uwagi na chłodną kalkulację naszej społeczności nie stać na tak niekompetentny samorząd, którego dokonania można mierzyć bardziej w stratach i szkodach, niż wymiernych korzyściach.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 17:05 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
hm.. pozwoliłem sobie wejść na państwa stronę http://WWW..
Jazda konna
1. Nauka dla początkujących (lonża) - 60 zł/45'
2. Jazdy dla zaawans. (teren, maneż) - 50 zł/60'
3. Abonament na 10 jazd (do wykorzystania w ciągu miesiąca) - 350 zł
3. Oprowadzanie dzieci: 5 minut spaceru - 10 zł

Jakoś mi tu daleko do altruizmu... oczywiście rozumie, że koszty..
Mam znajomego, który zajmuje się organizowaniem paintball'a .. płaci komercyjne stawki za wynajem kawałka lasu.. wyżyć również z tego nie można.. ale byłbym daleki od opowiedzeniem się za płaceniem daniny w podatkach do jego działalności..
Nie oceniam Pana... i moim zdaniem asertywne wyrażanie swojego zdania, absolutnie nie świadczy źle o nikim.. czasy, w których takie podejście było praktykowane zakończyły się w 1989 roku...

-- 18.1.2013 17:13 --

Co do drugiej części. Zgadzam się i jeżeli ktoś coś zaniedbał powinien zapłacić (finansowo), jeżeli jest zarzut - to prokuratura i sąd osądzi o winie bądź niewinności. Co mi z odwołania kogoś ze stanowiska? nic..
Co do arogancji- nigdy nie rozmawiałem z Burmistrzem i znam to tylko z Pana opowieści, a Pana również nie znam to dlaczego mam Panu wierzyć, że tak jest, skoro jak Pan już wcześniej określił Dba Pan jako prezes o swoje Interesy...
Mnie zaskoczyła zmiana w podejściu do klienta w UM (na plus) w stosunku do poprzedniej "władzy".


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 17:20 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 20.1.2008 17:12
Posty: 492
Miejscowość: Tenczynek
Pochwały: 66
To chyba normalne, ze klub pobiera opłaty? Przecież MKS Trzebinia, mimo że dostaje największą dotację w gminie, pobiera opłaty za wejście na mecz, a za słyszałem, że juniorzy też płaca za treningi (chociaż jest to niepotwierdzona informacja, więc nie mówię, że rzeczywiście tak jest). Akurat Twojej argumentacji nie rozumiem, a wydaje mi się, że utrzymanie konia jest droższe niż (nisko)ligowego piłkarza.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 17:38 
Za udział w komisji pobiera się stówkę z hakiem. Około 150 dla przewodniczącego.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 18.1.2013 17:42 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
a ile osób musi liczyć szanowna komisja?


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3