Ostatnia wizyta: Obecny czas: 7.7.2024 1:38


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 18:20 
To nie jest dla prokuratora, przecież mogła przeczytać co podpisuje. Chodziło mi tylko o to, że nie można w taki śmieszny sposób przeliczać podpisów na głosy. Przecież często się też zdarza, zwłaszcza przy wyyborach, że w zamian za zebranie głosów poparcia, partia obsadza kogoś w komisjach. Gdyby tak było również w tym przypadku, to prawdziwych głosów w porównaniu do podpisów będzie jeszcze mniej. Przed wyborami podpisywałem się znajomym studentom pod listami poparcia różnych partii wiedząc, że nie będę na nie głosował, tylko chcąc im pomóc w dostaniu się do komisji.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 19:24 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Wiesz co Amster?
Odniosę się do Twoich ostatnich wypowiedzi. Ja myślę, że Ty doskonale wiesz, co chcesz powiedzieć. Znasz te zagrywki, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa je już stosowałeś lub z nich korzystałeś. Brzydzę się takimi "kupczeniami", ale jest to bardzo charakterystyczne wśród "niskich lotów" klasy politycznej.
Jak Cię postraszyć prokuratorem to zaraz się wycofujesz i przez to, że tak zrobiłeś nie wierzę, że to zdarzenie było faktem. Sądzę, że wyssałeś je z palca.
W ostatnich dniach usłyszałem, że próbujecie, a właściwie wpływacie (celowo piszę WY, bo jestem przekonany, że reprezentujesz tę właśnie klasę), na najemców lokali w Rynku, by czasem nie zgadzali się wywieszać plakatów informujących o nadchodzącym referendum.
Nawet jeśli ten burmistrz pozostanie na tym "gorącym krześle" (czego sobie nie życzę) to jest wiele cennych informacji, które dzięki tej akcji uzyskałem na temat sposobu sprawowania władzy przez niego i jego popleczników w radzie miasta. Tak żenującej farsy się nie spodziewałem. Trudno się dziwić ludziom młodym, inteligentnym, że nie chcą z tym krajem łączyć przyszłości, jeśli obserwują takie bagno od ogółu do szczegółu.
Żadnego honoru, tylko kłamstwa, półprawdy, albo wręcz oszustwa.
Wiesz czym się różni Pan burmistrz od Pana Chlebowskiego (tak, tego od afery hazardowej)? Tym, że się nie poci podczas odpowiedzi na temat np. "murku", a łączy ich wiele, a przede wszystkim to, że zapewne są niewinni. Tyle, że niesmak pozostanie długo w mojej pamięci, a z pewnością do wielu następnych wyborów, jeśli Bóg mi pozwoli ich dożyć.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 21:06 
Bredzisz chłopie, aż w oczy szczypie. Jaki prokurator? Ty wiesz w jakim celu i momencie zawiadamia się prokuratora? Zamiast pleść tyle debilizmów, zapytaj jakiegoś znajomego z zwm lub osiedla niżej. A jeśli takiego nie znasz to przejdź na to osiedle i zapytaj sam. Ja o Tobie nie mówię, że jesteś podnóżkiem Reya, a miałbym więcej argumentów niż Ty. Poprzestanę na tym, że mam inne zdanie.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 22:40 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Amster, daj spokój. Podpisy były zbierane do połowy listopada, a Ty wyciągasz takie rewelacje teraz? A niby na jakiej podstawie ktokolwiek ma wierzyć że mówisz prawdę? Z mojej strony zapewniam że nikt z osób przez nas delegowanych nie postępował w ten sposób. Nikt też nie wnosił żadnych skarg ani zastrzeżeń. Czyżby brakowało już argumentów, że trzeba sięgać po takie paskudne gierki? Jak na razie, to Pan Szczurek i Pan Ścigaj łamią prawo i mogą się niebawem spowiadać z bycia w niezgodzie z art. 249 i 250 KK. Sprawa jest przynajmniej oczywista, bo z udziałem mediów i publiczności. Twoje pomówienia są natomiast śmieszne i żałosne, podobnie jak inne argumenty w obronie tego skansenu PRL jakim jest obecna Rada Miasta i Burmistrz. Przekonałem się o tym osobiście na ostatniej sesji. Żenada to najłagodniejsze z określeń, jakie się nasuwa by to opisać. Jeśli chcesz by taki beton zbrojony chamstwem i arogancją rządził tą gminą, to gratuluję troski o dobro społeczne, które jest Ci ponoć bliskie.
Jeszcze jedno. Nikt nie jest moim podnóżkiem, daruj sobie takie inwektywy dla innych. Mi wystarczą własne nogi do chodzenia po ziemi, być może w odróżnieniu od innych.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 23:28 
Nigdy nie powiedziałem, że ktoś z oficjalnego waszego "sztabu" zbierał podpisy w jakiś "sprytny" sposób. Zauważ, że to nie ja wróciłem do podpisów, tylko odniosłem się do wpisu przeliczającego podpisy na głosy. I stwierdziłem, że to niewłaściwe rozumowanie (i podałem niektóre przykłady). Nie chciałem poruszać Twojego nazwiska, ale jak ten koleś zwraca się już do mnie per "wy", to coś tu już nie jest tak.
I co do rady. Jeśli obserwujesz forum to doskonale wiesz, że radę krytykuję od samego startu. Tam można zostawić 2-3 nazwiska, a reszta to niewypały. Być może burmistrz ma taki sposób bycia, bo z nimi inaczej się nie da. Większość z nich nie ma własnego zdania o niczym, a jak już niby ma, to nie potrafi uargumentować. Poprzednik też trzymał radę w garści, ale tak jak oni, nie miał pomysłów. Uważam, że ten jest inny, i że on plus MŁODA RADA (kontrolująca i z pomysłami, a nie szukająca dziury w całym przez córeczkę, lub inne) działaliby lepiej. Nie natomiast ktoś nowy razem z tymi dziadami.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 16.1.2013 23:55 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Jak dla mnie, jedno i drugie jest do wymiany, tym bardziej, że z wzmiankowanymi dziadami obecny Burmistrz całkiem długo współdziałał zgodnie. Poza tym jego sposób bycia względem rady to jedno, a względem podmiotów zewnętrznych - drugie. Burmistrz ma niezmiernie rozległe kompetencje i mocną władzę, za czym idzie ogromna odpowiedzialność, zaś rada jest generalnie niezbyt władna sprawować faktyczne rządy w gminie. Tak więc głównie od burmistrza zależy, czy i w jakim stopniu będzie brał pod uwagę zdanie rady, a w jakim stopniu będzie samowładcą. Obecny burmistrz woli być samowładcą co nie jest dobrym obyczajem w samorządzie, ale z drugiej strony rada też jest fatalna. Tak więc niestety stary układ w całości nadaje się do wymiany i to jak najszybszej.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 0:32 

Dołączenie: 25.11.2010 10:15
Posty: 65
Pochwały: 20
Jak sięgnę pamięcią to RM dała ciała już na PIERWSZEJ sesji gdy po ślubowaniu zamiast wyboru Przewodniczącego, Przewodniczący senior ogłosił przerwę w obradach tak, aby kontynuacja była po wyborze burmistrza. Wypisz wymaluj sytuacja z poniedzialku, tylko teraz są tak pewni swego, że 29.1. będzie miał kto odpowiedzieć na postawione pytania,że aż mi ich żal


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 7:53 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Z amsterem nie warto dyskutować, bo to typowy troll internetowy - rzuca oskarżenia wyssane z palca, ewentualnie epitety na interlokutorów. Byleby "złapać" uwagę. Więc cytując klasyka "ciszej nad tym... internautą".

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 10:16 

Dołączenie: 8.6.2008 8:48
Posty: 88
Pochwały: 10
rabbani napisał(a):
Z amsterem nie warto dyskutować, bo to typowy troll internetowy - rzuca oskarżenia wyssane z palca, ewentualnie epitety na interlokutorów. Byleby "złapać" uwagę. Więc cytując klasyka "ciszej nad tym... internautą".


Tylko generalnie, IMHO amster ma rację - ale jest tutaj na forum chyba jedynym, który uważa, że warto prowadzić dyskusję z inicjatorami referendum (ileż można pisać w kółko to samo o tym samym).

Za niedługo się okaże, ile osób pójdzie zagłosować, więc ataki personalne są tutaj nie na miejscu.
Sepet twierdzi, że około 6 tys osób, Amster - że nie pójdą nawet ci, którzy podpisali listę popierającą referendum......

Ponieważ w moim odczuciu:
- 99% osób nie zna burmistrza, i nie miało z nim nic wspólnego,
- dla zdecydowanej większości osób jest zupełnie obojętne, kto będzie burmistrzem,
- łatwiej jest podpisać listę, jeśli mamy ją przyniesioną do domu, do lokalu wyborczego już trzeba dotrzeć samemu,
Biorąc powyższe pod uwagę, również sądzę, że do urn pójdzie mniej osób, niż podpisało listę......


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 11:25 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
arkac123, problem braku znajomości osoby której dotyczy głosowanie, jest zjawiskiem powszechnym i dotyczy właściwie wszystkich głosowań i wyborów - parlamentarnych, samorządowcy, prezydenckich itd. Generalnie o większości kandydatów (albo innych sprawach związanych z głosowaniem) dowiadują się z plakatów i reklam przedwyborczych. Jest to normalne zjawisko. Problem w tym, żeby przekonać ludzi, że ruszając się w niedzielę do wyborów mają szansę zabrać głos w swojej sprawie, gdyż w przeciwnym razie pozostaje siedzieć w domu i narzekać.
Ponadto, prócz tych, co podpisali bo ktoś do nich przyszedł, byli też tacy, co poszukiwali sami miejsca, gdzie można się podpisać i następnie deklarowali pomoc w zbieraniu podpisów. Tak więc - jak w każdej statystyce - wszystkie zjawiska rozkładają się zgodnie z krzywą Gaussa, a obie postawy skrajne leża na przeciwnych zboczach te krzywej. Najwięcej jest oczywiście osób obojętno - leniwych i do nich trzeba dotrzeć. Osób przekonanych nie ma sensu przekonywać :)
Ponadto - dyskusja z inicjatorami jest otwarta i nikt się przed nią nie uchyla. Jeżeli były tu zastrzeżenia, to raczej do formy czy sposobu artykułowania argumentów, a nie do faktu, że ktoś ma inne zdanie.
Ponadto zgadzam się, wątek dotyczy referendum, więc generalnie trudno tiu dyskutować o czymś innym. Chcąc pogadać o innych problemach wystarczy założyć nowy wątek albo dołączyć do istniejących :D

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 15:05 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
arkac123 - tyle, że prowadzenie dyskusji nie może polegać na rzucaniu wziętych z sufitu oskarżeń, których nie chce się potem udowodnić, ani na epitetach w stylu "bredzisz"...

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 17:31 

Dołączenie: 9.1.2013 15:57
Posty: 2
Epitet to przymiotnik określający rzeczownik. Rabbani nie znasz się na podstawowych zasadach polskiej gramatyki :)

-- 17.1.2013 17:49 --

trzebinianin1121 napisał(a):
Epitet to przymiotnik określający rzeczownik. Rabbani nie znasz podstawowych zasad polskiej gramatyki :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 18:19 

Dołączenie: 20.6.2006 19:05
Posty: 822
Pochwały: 152
Wolałbym trzebinianinie, aby w dyskusji skupiać się na meritum, a nie ewentualnych potknięciach słownych. Choć owszem - masz 100% racji. To nie jest epitet.

_________________
Sejm jest odbiciem naszego społeczeństwa, dlatego znaleźli w nim swoje miejsce ludzie głupi.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 18:28 
Odniosę się do wcześniejszych komentarzy na temat radnych obecnej RM Trzebinia, a mianowicie: wiele osób z tej Rady cieszy się dużym uznaniem w swoim środowisku, wbrew opiniom zamieszczonym w tych komentarzach.
Panie radne-sołtyski: Henc, Adamczyk, Siemek (pani Ewa prawie jak sołtys w Sierszy) mają autentyczny autorytet wśród mieszkańców, tj. odpowiednio w Czyżówce, Młoszowej i w Sierszy.
Pan Okoczuk w Psarach, pani Antoń w Bolęcinie. Ci radni będący bliżej pana Burmistrza także mają duże poparcie swego środowiska.
Warto zauważyć, że wiekowo niezbyt młodzi radni są wybierani głównie przez starszy elektorat - ten bardziej zdyscyplinowany i zazwyczaj biorący udział w każdych wyborach. Natomiast młodszy elektorat "olewa" wybory, a potem ma pretensje o tych "leśnych dziadków".
Dlaczego nie ma młodych wiekiem radnych (poza nielicznymi wyjątkami)? Bo przepadają ich kandydatury w wyborach, z przyczyny jak wyżej.

Wobec powyższego możemy się pokusić o przewidywalną frekwencję w referendum gminnym:
Trzebinia Centrum prawdopodobnie zapewni największą frekwencję, dojdzie spora grupa z ZWM.
Bolęcin będzie solidnie podzielony, jednakże zapewni w miarę znośną frekwencję.
Czyżówka także zapewni frekwencję, jest tam duża niechęć do obecnego burmistrza (sprawa zlekceważenia uciążliwego transportu kołowego przez centrum tego sołectwa).
Psary będą dużą niewiadomą pod "egidą" pana Okoczuka, ale ten radny miał i ma u swoich poparcie przez kolejne kadencje.
Karniowice raczej pozostaną w domu - mają obiecaną u Burmistrza tę kopalnię węgla, być może właśnie w Karniowicach.
Młoszowa także pozostanie w domu - Burmistrz nabudował im place zabaw i ten Orlik. Ale Zespołu Pałacowego już im nie obiecał. Poza tym pan Burmistrz wcześniej pobratał się (wraz z małżonką) w młoszowskim DK z seniorami z Młoszowej i z ZWM. Słyszałem, że to zaprocentowało.
Myślachowice są proburmistrzowskie, podobnie Lgota.
Płoki także pozostaną w domu, nic nie wiadomo im o tym referendum.
Natomiast Siersza była proadamczykowa i może zapewnić większą grupę osób w referendum.
Niewiadomą jest Piła Kościelecka, Gaj i Górka z Wodną.
Jak widać z tego wstępnego porównania, losy referendum mogą się potoczyć dwojako. Idzie tu tylko o to niecałe 5400 osob zapewniających frekwencję, ale także aż o to 5400 osób.

Nadmieniam, że to tylko moje osobiste "przewidzenia", przez nikogo sponsorowane.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 17.1.2013 20:48 

Dołączenie: 11.5.2007 18:13
Posty: 660
Pochwały: 86
Trochę nie na temat, ale nie lubię, gdy ktoś się nie zna, a pisze. Co do słowa "epitet":
1. Jeśli chodzi o środek poetycki - nie musi to być przymiotnik. Najczęściej jest, ale nie musi. Raczej funkcjonuje on na zasadzie przydawki.
2. Epitet ma dwa znaczenia. Wg słownika PWN jest to także "obraźliwe określenie jakiejś osoby". Jako przykład podaje: Rogacz! Wariat!

Zatem amster posługuje się epitetami, a trzebinianin musi się dokształcić.


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3