Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Obchody Dni Miasta potrwają tydzień

05.02.2009 15:05 | 11 komentarzy | 4 065 odsłony | red
LIBIĄŻ. Choć gmina ma połowę mniej pieniędzy na zorganizowanie Dni Libiąża niż w ubiegłym roku, chce świętować cały tydzień.
11
Obchody Dni Miasta potrwają tydzień
Tak się bawili libiążanie podczas ubiegłorocznych dni miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LIBIĄŻ. Choć gmina ma połowę mniej pieniędzy na zorganizowanie Dni Libiąża niż w ubiegłym roku, chce świętować cały tydzień.

- W tym roku przypada czterdziesta rocznica nadania praw miejskich Libiążowi. To świetna okazja do promocji naszych artystów, muzyków, ludzi z pasją. Tych którzy coś osiągnęli, ale i zwyczajnych mieszkańców. Stawiamy na sport, festyny, zabawy integracyjne dla całej rodziny. Nie tylko w mieście, ale i sołectwach. Kulminacyjną imprezę sobotnio-niedzielną poprzedzi szereg imprez sportowych i kulturalnych – podkreśla wiceburmistrz Jarosław Łabęcki.

W ubiegłym roku Dni Libiąża kosztowały około stu tysięcy złotych.

- W tym roku mamy tylko połowę tej kwoty. Liczymy jednak na pomoc sponsorów. Jest szansa, że ich wkład przekroczy ten oferowany przez gminę – dodaje Ryszard Fudała, dyrektor Libiąskiego Centrum Kultury.

- Rezygnujemy ze sztucznych ogni i laserów, bo to spory wydatek. Chyba, że sfinansuje je sponsor. Nie zabraknie natomiast gwiazdy sobotniego wieczoru. Prawdopodobnie wystąpi zespół Dżem – zdradza wiceburmistrz.
(MB)