Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sąd orzekł: były starosta i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego są winni

02.10.2009 11:09 | 20 komentarzy | 4 275 odsłony | red
CHRZANÓW. W czwartek sąd rejonowy skazał Kazimierza B., byłego starostę, i Grzegorza R., powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, na 3 miesiące więzienia, w zawieszeniu na 2 lata.
20
Sąd orzekł: były starosta i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego są winni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek chrzanowski sąd skazał Kazimierza B., byłego starostę, i Grzegorza R., powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, na 3 miesiące więzienia, w zawieszeniu na 2 lata.

Sąd uznał, że obaj mężczyźni, jako urzędnicy, działali w 2005 r. na niekorzyść właścicieli prywatnych działek w rejonie ul. Pogorskiej w Chrzanowie. Inspektor nadzoru budowlanego, dlatego, że nie wstrzymał prac polegających na wymianie kabla energetycznego, a – zdaniem sądu – prowadzonych bezprawnie. Starosta dlatego, że pomimo sprzeciwu właścicieli działek i braku podstaw wydał decyzję pozwalającą Enionowi na czasowe zajęcie prywatnych nieruchomości.

Chrzanowski sąd skazał Kazimierza B. i Grzegorza R. na 3 miesiące więzienia, w zawieszeniu na dwa lata. Obydwoje mają częściowo pokryć koszty postępowania sądowego w wysokości 2.268 zł, zapłacić 600 zł grzywny, a także po 504 zł z tytułu zastępstwa procesowego od każdego oskarżyciela posiłkowego.

Wyrok nie jest prawomocny. Skazani mają 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku, a następnie 14 dni na wniesienie apelacji.
Łukasz Dulowski