Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowianie jadą na Turniej Mistrzów i czekają na zaległe pieniądze

23.05.2024 12:00 | 0 komentarzy | 2 575 odsłony | Michał Koryczan

Piłkarze ręczni Unimetal Recycling MTS Chrzanów powalczą w weekend w Płocku o awans do Ligi Centralnej.

0
Chrzanowianie jadą na Turniej Mistrzów i czekają na zaległe pieniądze
Drużyna Unimetal Recycling MTS Chrzanów. Fot. Marek Oratowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W mieście marzą o tym, aby nawiązać do najlepszych lat chrzanowskiego szczypiorniaka. Starsi kibice z rozrzewnieniem wspominają czasy, gdy zespół TS Fablok występował w pierwszej lidze (obecnie Superliga). Rywalizował w niej m.in. z Iskrą Kielce, czyli dzisiejszym Industria Kielce, czołowym klubem w Europie.

Dziś tradycje TS Fablok kontynuuje Unimetal Recycling MTS Chrzanów. W ubiegłym sezonie chrzanowscy szczypiorniści zwyciężyli w rozgrywkach pierwszej ligi (trzeci poziom krajowych rozgrywek piłki ręcznej mężczyzn).

Dało im to przepustkę do Turnieju Mistrzów w Płocku. W walce o Ligę Centralną, będącą bezpośrednim zapleczem elitarnej PGNiG Superligi, musieli jednak uznać wyższość rywali.

Przed startem obecnego sezonu przed zespołem z Chrzanowa postawiono jeden cel - awans do Ligi Centralnej.

Pierwszy krok w tym kierunku został już spełniony. Podobnie jak przed rokiem Unimetal Recycling MTS Chrzanów okazał się najlepszy w grupie D pierwszej ligi. Drużyna prowadzona przez Sławomira Szenkela była zdecydowanie najlepsza w rozgrywkach, odnosząc 18 zwycięstw w 20 meczach.

Dało to chrzanowianom przepustkę do Turnieju Mistrzów, w którym zagrają triumfatorzy czterech grup pierwszej ligi. Potrwa on od piątku, 24 maja, do niedzieli, 26 maja. Oprócz drużyny z Chrzanowa w turnieju w Płocku zagrają Gwardia Koszalin, Grunwald Poznań i Orlęta Zwoleń.

Bezpośredni awans do Ligi Centralnej wywalczy tylko zwycięzca tego turnieju. Drużyna, która zajmie drugie miejsce zagra dodatkowo baraż z zespołem z Ligi Centralnej - Anilaną Łódź.

- Wydaje mi się, że najtrudniejszym rywalem będzie Gwardia Koszalin, która dysponuje dosyć mocną i wyrównaną kadrą. Na turniejach różnie jednak bywa. Chcemy awansować do Ligi Centralnej. Nie ukrywam jednak, że będzie bardzo ciężko. Na pewno trudniej niż w ubiegłym roku, gdy dwie drużyny były premiowane bezpośrednim awansem - mówi Sławomir Szenkel, szkoleniowiec chrzanowskiego zespołu.

Nie ukrywa, że w sportowej rywalizacji na pewno nie pomaga trudna sytuacja finansowa klubu, który potrzebuje 250 tys. zł. Piłkarze ręczni i trenerzy wciąż czekają na zaległe wypłaty. Mimo tego pokazali na boisku ogromny charakter i nie odpuścili, za co należą im się szczególne słowa uznania.

- Powiedzieliśmy sobie, że gramy do samego końca i w każdym meczu walczymy o zwycięstwo. Na chwilę obecną skupiamy się na Turnieju Mistrzów. Na sprawy organizacyjne przyjdzie czas później. Czekamy na poprawę sytuacji. Na razie jednak przełom w tej kwestii nie było - mówi Sławomir Szenkel.

Terminarz Turnieju Mistrzów

piątek, 24 maja:

  • godz. 17.00: WKS Grunwald Poznań - Enea Orlęta Zwoleń
  • godz. 19.30: E.Link Gwardia Koszalin - Unimetal Recycling MTS Chrzanów

sobota, 25 maja:

  • godz. 16.00: Unimetal Recycling MTS Chrzanów - WKS Grunwald Poznań
  • godz. 18.30: E.Link Gwardia Koszalin - Enea Orlęta Zwoleń

niedziela, 26 maja:

  • godz. 10.00: Enea Orlęta Zwoleń - Unimetal Recycling MTS Chrzanów
  • godz. 12.30: E.Link Gwardia Koszalin - WKS Grunwald Poznań

mecze będą transmitowane na oficjalnym kanale Związku Piłki Ręczne w Polsce (Handball Polska) na YouTube