Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Pogoria III i Pojezierze Dąbrowskie – świetne miejsce na wycieczkę (WIDEO, ZDJĘCIA)

17.09.2023 10:00 | 1 komentarz | 4 831 odsłony | Ewa Solak
Jeśli macie trochę czasu i ochotę na wycieczkę, warto się wybrać do Dąbrowy Górniczej w województwie śląskim. Całkiem niedaleko nas są miejsca, warte odwiedzenia.
1
Pogoria III i Pojezierze Dąbrowskie – świetne miejsce na wycieczkę (WIDEO, ZDJĘCIA)
Pogoria III to miejsce świetne na wycieczkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przez miejscowych Pojezierze Dąbrowskie zwane jest małymi Mazurami. Tworzą je cztery zbiorniki w Dąbrowie Górniczej - Pogoria, oznaczone numerami. To świetne miejsce wypoczynku i rekreacji.

Pogoria III, charakterystyczne ze względu na molo, to zbiornik, który odwiedziliśmy. Miłośnicy rowerów mogą się tu wybrać na wycieczkę, bo wzdłuż akwenu znajduje się ścieżka rowerowa.

To także dobre miejsce na odpoczynek, więc warto mieć ze sobą koc. Przy zbiorniku jest szeroka plaża, a woda w akwenie jest naprawdę czysta. Wstęp jest bezpłatny, ale trzeba zapłacić za parking (na prywatnych posesjach 10 zł).

Przy plaży znajdują się bary z jedzeniem i piciem, jest plac zabaw, siłownia. Są wypożyczalnie rowerów, kajaków i łódek. Pogoria III to także miejsce dobre dla wielbicieli windsurfingu i nurkowania.

Pojezierze Dąbrowskie" powstało dzięki działalności kopalń. Na terenach położonych na północ od dzisiejszego centrum Dąbrowy Górniczej pozyskiwały one piasek i wypełniały nim pustki poeksploatacyjne. Powstałe wyrobiska, nie rekultywowane, napełniły się czystą wodą.

Dojazd:

Z opłatami: Z Chrzanowa przez A4 i dalej przy węźle Brzęczkowice na S1 w stronę Łodzi, aż do Dąbrowy Górniczej (zjazd na DK94 na Bytom na ul. Piłsudskiego, potem prosto na ul. Parkową i w lewo na ul. Łęknice).

Bez opłat: 41 minut przez Jaworzno zjazd w lewo na S1 przy Fashion House (kierunek Łódź), dalej aż do Dąbrowy Górniczej (zjazd na DK 94 na Bytom na ul. Piłsudskiego, potem prosto na ul. Parkową i w lewo na ul. Łęknice).