Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pierwszy dzwonek zabrzmiał, nowy rok szkolny rozpoczęty

04.09.2023 10:02 | 0 komentarzy | 3 861 odsłony | Michał Koryczan

W poniedziałek, 4 września kilkanaście tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i średnich z powiatu chrzanowskiego rozpoczęło nowy rok szkolny.

0
Pierwszy dzwonek zabrzmiał, nowy rok szkolny rozpoczęty
Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 1 w Chrzanowie. Fot. Ewa Solak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W Szkole Podstawowej nr 1 w Chrzanowie uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się o godz. 9. Najbardziej przejęci byli pierwszoklasiści, którzy złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

Rok szkolny rozpoczęła również młodzież ze szkół średnich. W roku szkolnym 2023/2024 naukę w pierwszych klasach liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych z powiatu chrzanowskiego zaczyna ponad 1,5 tys. osób.

Tradycyjnie najwięcej osób wybrało naukę w ogólniakach (52 proc.) oraz technikach (40 proc.).

Co ważne, mimo sporego zainteresowania szkołami średimi z powiatu chrzanowskiego, we wszystkich placówkach udało się uniknąć dwuzmianowości.

W szkołach zdają sobie sprawę, że nauka na dwie zmiany z pewnością zniechęciłaby część kandydatów.

- W ubiegłym roku w niektórych szkołach z powiatu krakowskiego wprowadzono dwuzmianowość. W efekcie część uczniów przeniosła się do naszych placówek - przypomina Bartłomiej Gębala, wicestarosta chrzanowski.

O ciekawostkach związanych z nowym rokiem szkolnym przeczytacie w najnowszym, 34. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej.