Nie masz konta? Zarejestruj się

Żarki

Biesiada dożynkowa w Żarkach z udziałem Krystyny Giżowskej (ZDJĘCIA, WIDEO)

27.08.2023 21:49 | 0 komentarzy | 4 181 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Dziś Libiąż obchodził święto plonów. Uroczystość przyciągnęła do Żarek, bo tam właśnie odbywały się gminne obchody, sporo lokalnych samorządowców i polityków. Po tradycyjnych przyśpiewkach ludowych i przemówieniach, dla publiczności zaśpiewała Krystyna Giżowska.
0
Biesiada dożynkowa w Żarkach z udziałem Krystyny Giżowskej (ZDJĘCIA, WIDEO)
fot/ M. Kozicki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:


Było tradycyjnie, jak to na dożynkach. A więc najpierw msza święta, potem uroczysty korowód dożynkowy, w tym roku - z licznym udziałem działaczy z naszego regionu. Koło Gospodyń Wiejskich Macierzanki zadbało o oprawę artystyczną święta. Z kolei lokalni samorządowcy i poltycy ze sceny skwapliwie dziękowali rolnikom, gratulowali organizatorom, życzyli pomyślności mieszkańcom.

Gospodarz gminy, czyli burmistrz Jacek Latko, przekazał kilka swoich refleksji. Podkreślił, że do chleba należy mieć szacunek, a marnowanie żywności to grzech śmiertelny.

Oprócz niego głos zabrali posłowie Marek Sowa i Krzysztof Kozik, a także przedstawiciele samorządu wojewódzkiego. Swą chwilę przy mikrofonie mieli też sołtysowie - Żarek i Gromca. Na scenie nie zabrakło również przedstawiciela duchowieństwa.

Po oficjalnej części przyszła pora na zabawę. Wielu oczekiwało zwłaszcza na koncert. Na deskach sceny w Żarkach pojawiła się Krystyna Giżowska, która zaśpiewała swoje znane przeboje.