Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Manufaktura w Trzebini wyrasta spod ziemi (WIDEO, ZDJĘCIA)

30.07.2023 20:00 | 3 komentarze | 11 785 odsłon | Michał Koryczan

U zbiegu Ochronkowej i Krakowskiej powstaje obiekt o wysokości kilkunastu metrów. Zobaczcie, jak wygląda plac budowy.

3
Manufaktura w Trzebini wyrasta spod ziemi (WIDEO, ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prace na działce położonej przy drodze krajowej 79 (ul. Krakowska) i wojewódzkiej 791 (ul. Ochronkowa) rozpoczęły się na wiosnę tego roku.

Plac budowy został szczelnie ogrodzony. Efektów dotychczasowych prac na razie więc nie widać. Wszystko się zmieni, gdy mury budynku zaczną się piąć w górę. Staną się zauważalne, jak pracujący na budowie żuraw.

- Na ten moment gotowe są już głębokie na 4 metry fundamenty oraz ściany i strop nad garażami. Obecnie stawiamy fundament piwnic pod budynkiem usługowym. Do budowy zużyliśmy już około trzech tysięcy kubików betonu. Budynek o trzech kondygnacjach naziemnych ma mieć wysokość około 15 metrów - mówi Krzysztof Gajda, kierownik budowy z ramienia firmy RUKO z Krakowa, czyli wykonawcy trzebińskiej inwestycji.

U zbiegu Ochronkowej i Krakowskiej powstaje wielofunkcyjny obiekt. Jak informuje trzebiński magistrat, na parterze będzie kawiarnia, szatnia, sala warsztatowa i patio. Na pierwszym piętrze mediateka, czytelnia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na razie nie wiadomo, czy do nowego budynku zostanie przeniesiona cała biblioteka. Na drugim piętrze ma być sala ślubów (obecnie śluby udzielane są w Dworku Zieleniewskich) i sala konferencyjna na 140 osób, gdzie m.in. mają się odbywać sesje rady miasta. Tam też mają być biura.

Inwestycja ma kosztować 34 255 000 zł brutto. 10 mln zł pochodzić ma z rządowego funduszu Polski Ład, pozostałe pieniądze z kredytu. Budynek ma być gotowy do końca sierpnia 2024 r.

Podczas tegorocznych Dni Trzebini został rozstrzygnięty konkurs na nazwę obiektu wznoszonego na „działce po Aholdzie" - jak zwykło się mówić na teren przy skrzyżowaniu ul. Krakowskiej i Ochronkowej w Trzebini. Wygrała propozycja „ Manufaktura Trzebinia - Kultura w Sercu Gminy". Jej autorką jest Katarzyna Mazur.


CZYTAJ RÓWNIEŻ

Nowy zespół piłkarski zgłoszony do rozgrywek w powiecie chrzanowskim

80. Tour de Pologne. Gdzie pojadą kolarze?

Świt ustrzelił Orlęta. Nowi piłkarze już trafiają do siatki

Nietrzeźwy kierowca jeździł autem po Wygiełzowie

Trzebinia wygrywa ze Szczakowianką. 10 piłkarzy ma jeszcze dołączyć do MKS

Parkingi w pobliżu skansenu. Gdzie trzeba zapłacić, a gdzie jest za darmo