Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Symulacje biznesowe w trzebińskiej „ósemce". Jaki biznes okazał się najtrudniejszy? (ZDJĘCIA)

12.05.2023 18:49 | 2 komentarze | 3 301 odsłony | Agnieszka Filipowicz
W Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini zakończyła się III edycja Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS. To był finał wielotygodniowych zmagań, w czasie których młodzież poznawała tajniki i zasady biznesu.
2
Symulacje biznesowe w trzebińskiej „ósemce".  Jaki biznes okazał się najtrudniejszy? (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W tej edycji uczniowie zakładali i prowadzili kliniki weterynaryjne, agencje eventowe oraz restauracje. Ten ostatni biznes okazał się najtrudniejszy, żaden zespół nie wyszedł na plus - relacjonuje Piotr Siejka, nauczyciel SP nr 8 w Trzebini. - Co tydzień grupy podejmowały zwykłe decyzje biznesowe: co sprzedajemy, za ile, co kupujemy, jak się promujemy, ile płacimy pracownikom itd. Po każdej rundzie (było ich 10) publikowano aktualny ranking. Ostatecznie zwyciężyły grupy o tak ciekawych nazwach jak: Vetkanics, Highlevel czy Avantibistro - dodaje.

Rywalizowali nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice.

- Uczniowie obecnych klas ósmych już się pytają, czy za rok będą mogli brać udział w kolejnej edycji. Widać, że jest głód takich zmagań - zwraca uwagę Piotr Siejka.

W organizację zmagań biznesowych byli zaangażowani koordynatorzy-nauczyciele: Agnieszka Pudzianowska, Paulina Satława i Piotr Siejka, którzy ukończyli specjalny kurs, a teraz starają się przekazać swoją wiedzę i zapał uczniom.

IV edycja już we wrześniu!

Czytaj również