Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Nowy dyrektor ZST-U w Trzebini został wybrany

09.05.2023 19:00 | 1 komentarz | 8 107 odsłon | Michał Koryczan

Konkurs na szefa Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini rozstrzygnięty. Nowy dyrektor obejmie stanowisko 1 września.

1
Nowy dyrektor ZST-U w Trzebini został wybrany
Fot. Strona ZST-U w Trzebini na Facebooku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z końcem sierpnia tego roku kończy się kadencja dyrektorów trzech placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest powiat chrzanowski.

Chodzi o szefów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie oraz Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini.

W styczniu ogłoszone zostały konkursy na te stanowiska. Rozstrzygnąć udało się tylko konkurs na szefa trzebińskiego ekonomika. Dyrektorem tej placówki będzie nadal Renata Bębenek, która była jedyną kandydatką.

W przypadku PCKU w Chrzanowie i ZST-U w Trzebini styczniowe konkursy nie zostały rozstrzygnięte. Wszystko przez brak kandydatur.

W marcu starostwo ogłosiło drugi konkurs na dyrektora PCKU (szefowa tej placówki Małgorzata Bigaj przechodzi na emeryturę). Zgłosiły się dwie osoby. Komisja konkursowa wybrała na dyrektora Magdalenę Malczyk.

Na początku kwietnia starostwo ogłosiło konkurs na dyrektora ZST-U. Tym razem zgłosiły się dwie osoby.

- Komisja konkursowa wybrała na dyrektora ZST-U w Trzebini Arkadiusza Surowca. Pięcioletnią kadencję rozpocznie 1 września. Arkadiusz Surowiec od wielu lat jest związany z tą placówką. Uczy przedmiotów informatycznych. Obecnie jest zastępcą dyrektora szkoły - mówi Bartłomiej Gębala.

Arkadiusz Surowiec zastąpi na stanowisku Piotra Brzózkę, który nie ubiegał się o kolejną kadencję. Dyrektorem szkoły został w 2018 r., zastępując Marka Łazickiego.

 

Czytaj również