Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Termomodernizacja w szpitalu za 12 milionów złotych

01.02.2023 13:30 | 0 komentarzy | 4 866 odsłony | Ewa Solak
Wymienione będą okna, oświetlenie i instalacja centralnego ogrzewania. Ma to przynieść oszczędności i unowocześnić placówkę.
0
Termomodernizacja w szpitalu za 12 milionów złotych
Podczas spotkania z prezesem NFOŚiGW Arturem Michalskim (drugi z prawej). Na zdj. także Marta Chojnac-Szymniak kierownik wydziału budownictwa Departamentu Energetyki i Transformacji, poseł RP Krzysztof Kozik i dyrektor chrzanowskiego szpitala Artur Baranowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pacjenci od lat narzekają, że zimą w salach jest za gorąco, a kaloryferów nie da się przykręcić, żeby wyregulować temperaturę. To ma się zmienić.


Dyrekcja prowadzi rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska, skąd może liczyć na dofinansowanie nawet 90 proc. inwestycji.

- Nasz wniosek ma już dobrych kilka lat. Bardzo długo staramy się o dofinansowanie. Wreszcie teraz jest na to szansa. W ciągu dwóch najbliższych miesięcy liczymy na podpisanie umowy - mówi Artur Baranowski dyrektor chrzanowskiego szpitala.

Prace oszacowano na 12 mln zł. Wkrótce ogłoszony będzie przetarg na roboty budowlane tak, żeby mogły się zacząć późną wiosną.

- Prace obejmą budynek A, w którym znajdują się oddziały szpitalne, drugim budynkiem będzie pawilon D, gdzie znajdują się m.in. poradnie, POZ i administracja. Trzecim modernizowanym budynkiem będzie pawilon H. Tam jednak roboty nie będą obejmować oddziału pediatrii, która niedawno przeszła dużą modernizację - mówi Wioletta Rudol zastępca dyrektora ds. infrastruktury i logistyki w chrzanowskim szpitalu.

Wszystkie roboty miałyby być prowadzone na czynnych oddziałach. Trwają już rozmowy z ordynatorami na temat możliwości organizacji pracy na czas remontów.

Obecnie w szpitalu remontowane są m.in. dawny oddział rehabilitacji, gdzie kiedyś znajdzie się ortopedia. Roboty prowadzone są także na stacji dializ, gdzie znajdzie się 20 stanowisk (obecnie 11). Prace objęły również pracownię endoskopii. Koszt już trwających inwestycji to prawie 15 mln złotych.