Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Inwestor z Warszawy kusi milionami i miejscami pracy

01.02.2023 09:00 | 20 komentarzy | 10 451 odsłon | Łukasz Dulowski
Tymczasem niektórzy mieszkańcy, w tym również samorządowcy, są mocno zaniepokojeni wizją przedstawioną przez firmę Commercial Point. Chodzi o zagospodarowanie ok. 50 hektarów w Grojcu, w gminie Alwernia.
20
Inwestor z Warszawy kusi milionami i miejscami pracy
Obszar do zagospodarowania między autostradą A4 a ul. Pańską w Grojcu. Materiał przedstawiony przez Commercial Point na sesji Rady Miejskiej w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawiciele spółki Commercial Point poinformowali o zamiarze ulokowania centrum logistycznego w Grojcu, między autostradą A4 i ul. Pańską.

Na razie tamtejszy obszar jest w całości prywatny. Należy do kilkuset właścicieli.

- Z każdym z nich będziemy zawierać umowy przedwstępne. Do portfeli właścicieli gruntów trafi jakieś 70 mln zł - oszacowali pracownicy warszawskiej firmy.

Chodzi o zakłady o charakterze produkcyjno-usługowym o łącznej powierzchni 180 tysięcy mkw (ok. 30 proc. powierzchni całego terenu inwestycji).

- To jest kilka tysięcy nowych miejsc pracy, ożywienie lokalnej gospodarki i prawie 4 mln zł rocznego podatku od nieruchomości do budżetu gminy - wyliczyli przedstawiciele Commercial Point.

Na stronie spółki Commercial Point czytamy, że jej działalność rozpoczyna się „od pozyskania nieruchomości, poprzez projektowanie, planowanie i przygotowanie inwestycji pod kątem formalno-prawnym, koordynacje projektowania, pozyskiwanie administracyjnych uzgodnień i pozwoleń, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie".

Więcej na ten temat piszemy w najnowszym wydaniu „Przełomu".