Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Czym się różnią końcówki do szczoteczek elektrycznych i jak dobrać właściwą?

25.01.2023 11:26 | 0 komentarzy | 672 odsłony | red

Materiał promocyjny

Włókna końcówki, jej kształt oraz wiele innych elementów jej konstrukcji ma wpływ na sposób, w jaki czyści ona zęby. Końcówki do szczoteczki sonicznej czy elektrycznej mogą być więc dedykowane różnym potrzebom użytkowników. Inne końcówki Oral-B dedykuje najmłodszym, inne osobom z aparatami ortodontycznymi, a jeszcze inne osobom, które jak najskuteczniej chcą usunąć płytkę nazębną.


0
Czym się różnią końcówki do szczoteczek elektrycznych i jak dobrać właściwą?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zadbaj o dokładne czyszczenie zębów

Dokładne czyszczenie zębów z pomocą szczoteczki elektrycznej to rozwiązania, na które decyduje się coraz więcej osób. Wątpliwości już bowiem nie ulega fakt, że szczoteczki elektryczne czyszczą zęby znacznie skuteczniej niż robią to tradycyjne, manualne szczoteczki. Warto jednak pamietać, że za skuteczność czyszczenia zębów w dużej mierze odpowiada również odpowiednio dobrana szczoteczka, która gwarantuje usuwanie płytki nazębnej oraz różnego rodzaju zanieczyszczeń, gromadzących się nie tylko na zębach, ale i w przestrzeniach międzyzębowych.

Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, i robią to tak uznani specjaliści jak ci z Oral-B, że nie ma czegoś takiego jak końcówka uniwersalna. Są oczywiście końcówki do szczoteczek elektrycznych dedykowane do codziennego czyszczenia, natomiast nie oznacza to, że sprawdzą się one w przypadku wszystkich użytkowników. Dzieci, osoby z nadwrażliwością, korzystające z leczenia ortodontycznego mają specjalne potrzeby, na które odpowiadają specjalnie końcówki wyróżniające się inną konstrukcją, a często także i rodzajem zastosowanego włosia.

Końcówka do codziennego szczotkowania zębów

Końcówka do codziennego szczotkowania zębów pozwalać powinna na dokładne usuwanie resztek z przestrzeni międzyzębowych oraz skuteczne oczyszczanie wzdłuż linii dziąseł. Konstrukcja końcówki sprawia, że szczoteczka drobiazgowo myje każdy ząb z osobna i doskonale odświeża jamę ustną. Warto jednak pamiętać, że w przypadku osób cierpiących np. na nadwrażliwość dziąseł końcówka dedykowana do codziennego mycia powinna być wykonana z delikatniejszych włókien, jej konstrukcja ponadto ma nie tylko nie pobudzać odsłoniętych szyjek, lecz przede wszystkim gwarantować łagodne mycie działające kojąco na stany zapalne i wrażliwe punkty.

Końcówka do szczoteczki a czyszczenie przestrzeni międzyzębowych

Aby skutecznie usunąć płytkę nazębną i pozbyć się zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych, często potrzebna jest odpowiednio dobrana szczoteczka. Końcówka dedykowana głębokiemu myciu najmniej dostępnych przestrzeni w jamie ustnej wyposażone jest w luźne włókna, które pozwalają doczyścić wszystkie zakamarki.

Osobną kategorię stanowią końcówki dedykowane osobom korzystającym z aparatów ortodontycznych, koron, mostów i implantów. W tym przypadku budowa główki szczoteczki musi bowiem umożliwiać drobiazgowe czyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami oraz aparatami. Cennym rozwiązaniem jest na przykład główka z włosiem z pustą przestrzenią w środku. Taka konstrukcja pozwala bowiem na odpowiednie mycie wokół zamków aparatów i zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń.

Wymieniaj końcówki do szczoteczek elektrycznych

Odpowiedni wybór końcówki to jeszcze nie wszystko. Szczoteczki się bowiem zużywają, niezależnie od tego, czy mówimy o tradycyjnych manualnych szczoteczkach, czy modelach elektrycznych lub sonicznych. Wymieniać końcówki trzeba regularnie i dbać o ich odpowiednią higienę. Nowoczesne urządzenia Oral-B same przypominają, że upłynął czas żywotności końcówki i należy ją wymienić. Warto stosować się do tych komunikatów i odpowiednio często wymieniać  końcówki, dzięki temu bowiem możesz cieszyć się wyższą skutecznością urządzenia.

Materiał promocyjny